Czym jest Sixth World?


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.5/10 (6 ocen)

Sixth World jest darmową, nową i prężnie rozwijającą się grą internetową via WWW, będącą projektem autorskim, wypuszczonym w roku 2016. Produkt pozwala graczowi na wcielenie się w postać należącą do jednej z trzech niezwykłych ras i wkroczenie do unikalnego świata fantasy pełnego przygód, zarówno tych kończących się szczęśliwie, jak i tych kończących się porażką. Nasze niewielka ekipa ma nadzieję, że ta gra przyniesie wszystkim graczom tyle rozrywki, ile nam przyniosła, gdy ją tworzyliśmy. Zapraszamy do wspólnej gry w świecie Alcarvii!

Co oferujemy?
WALCZ – Tocz zaciekłe walki o swoje przetrwanie, zarówno z innymi graczami, jak i przeciwnikami z samego szóstego świata! Nasza gra pozwoli Ci grać, nie wymagając od Ciebie poświęcenia na nią całej masy czasu. Jak to możliwe? Nowatorski system potyczek turowych pozwoli Ci w pełni kontrolować przebieg potyczki, natomiast wybranie szybkiej walki rozegra ją natychmiast. Stań do walki już teraz!
TRENUJ – Zdobywaj poziomy i punkty treningu, dzięki którym Twoja postać stanie się jeszcze potężniejsza! Rozbudowane drzewka umiejętności pozwolą Ci na dostosowanie bohatera pod pasujący dla Ciebie styl gry. Sixth World oferuje zarówno szeroki zakres umiejętności pasywnych, jak i aktywnych, które możesz wykorzystać podczas walki oraz w innych miejscach. Odwiedź miasto i trenuj już dziś!
PODRÓŻUJ – Zwiedź ogromną mapę Alcarvii, a odkryjesz, że szósty świat oferuje wiele ciekawych i niezwykłych miejsc pełnych różnych przygód! Każda eksploracja może przynieść coś nowego, możesz odnaleźć zarówno porzucone skarby, jak i spotkać na swej drodze nieznanych przeciwników! Twoja przygoda czeka na Ciebie już teraz, tak więc nie trać czasu, pora zagłębić się w świat Sixth World!
HANDLUJ – Wszystko, co posiadasz, możesz sprzedać do sklepu, targując się z tamtejszym kupcem, tudzież wystawić na aukcji, aby inni gracze mogli to od Ciebie nabyć! Mikstury, zbroje, surowce, a nawet przedmioty premiowane mogą zostać sprzedane oraz nabyte od innych graczy za każdą z dwóch walut gry. Na co czekasz? Liczne towary tylko na Ciebie czekają!
ZDOBYWAJ SUROWCE – Ogromna ilość unikalnych materiałów konstrukcyjnych tylko czeka, aby coś z nich zrobić. Twórz przedmioty dla siebie oraz innych graczy, sprzedawaj lub wykorzystaj dla własnego użytku, różne możliwości stoją przed Toba otworem. W każdym mieście znajdziesz różne zasoby, od rodzajów kamieni i drewna, po rudy metali oraz kamienie półszlachetne. Do dzieła, ta ruda żelaza sama się nie wydobędzie!
TWÓRZ PRZEDMIOTY – Rozpocznij produkcję różnych przedmiotów! Ciężkie napierśniki, lekkie szaty, miecze, topory i wiele, wiele innych, tylko na Ciebie czekają. Sztylet nie jest tak potężny, jak tego chcesz? Sprzedaj go i próbuj dalej, aby osiągnąć prawdziwe mistrzostwo rzemieślnicze. Znajdź przepisy na zapomnianych kamiennych tablicach, aby nadać przedmiotom nowy wygląd! Nie trać czasu, ten miecz sam się nie wykuje!

Nie tylko klikaniem gra stoi.
Sama gra została stworzona przez nieco dwójkę graczy, z marzeniem o rozkręceniu firmy, jednak nie zapomnieliśmy o tych co pograć lubią fabularnie, bo przecież wszyscy wiemy doskonale, jak bardzo ważny jest klimat w grze.
Jak to w grach fantasy zazwyczaj bywa, a zwłaszcza w grach TGF także i w tej gracz może wcielić się w dowolną postać, zamieszkując świat Alcarvii i przeżyć nowe przygody. Możliwości grania fabularnego tutaj ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia, a jak wiemy, ona żadnych tak naprawdę ograniczeń nie posiada!
Chcemy rozwijać ten projekt, żeby rósł silnie i zdrowo, pomysłów na aktualizacje jest lista długa i obszerna, potencjał gry jest ogromny, a my postaramy się, aby na tym potencjale się nie skończyło! Ankiety prowadzone co tydzień na naszym forum sprawia, że i gracze będą mieli decyzje podczas dalszego procesu tworzenia gry!

O Alcarvii
– Zbierzcie się przyjaciele, zasiądźcie w okręgu, a opowiem wam historię o krainie tak niezwykłej i pełnej majestatu, że… – Mężczyzna nie dokończył, gdyż rozwrzeszczany głos jednego ze słuchających go dzieciaków przerwał mu gwałtownie.
-Streszczaj się dziadu omszały! Przejdź do fajnych rzeczy jak walki ze smokami i rycerze i skarby i przygody! – Pryszczaty młodzik zakrzyczał, wygrażając pięścią starszemu od siebie o lat wiele opowiadaczowi, kompletny brak szacunku okazując.
– A niech by Cię trąd dopadł! – Zaklął mężczyzna pod nosem, po matowo-srebrnych włosach się gładząc, po czym odchrząknął i lagą podróżną zdzielił młokosa przez głupi łeb. – Siadaj i nie przeszkadzaj, gdy starszy mówi, historia zaraz się rozkręci! – Młodego tak traktując, podjął na nowo.
– Dawno, dawno temu, w zamierzchłej przeszłości pamiętanej jedynie przez odległe gwiazdy, sześć światów istniało obok siebie, oddzielonych przez bezkresną pustkę. Każdy z nich, posiadał własne życie, napędzane unikalnym rodzajem esencji. Czym jest esencja, pytacie? Jest ona życiem, niezwykłą energią, która mieszka w każdym z nas. Siłą, która tworzy otaczającą nas rzeczywistość. W każdym z tych światów żyli przedstawiciele jednej z niezwykłych ras, a swoje życie prowadzili w spokoju. Problemów żadnych nie było ponad te, często i teraz spotykane są w życiu codziennym.
– Jednak gdyby nic się nie zmieniło, to gdzież by ta historia prowadziła? Otóż zmieniło się! Dnia pewnego, coś pękło w strukturze wszechświata, a zielone portale rozwarły się na nieboskłonach pięciu światów. Rozpętała się wojna, długa i straszliwa, istna zagłada, która doprowadziła do kompletnego zniszczenia i anihilacji! Przeżyło pięciu zaledwie, a każdy z innej rasy, ostatni przedstawiciele swoich gatunków.
– Widząc zgliszcza, pięciu postanowiło działać razem i zdołało otworzyć ostatni portal, przenosząc się do szóstego świata, Alcarvii. Tak moi drodzy, do świata tego właśnie. Pięciu ich było, a trzech pozostało, miano bogów przybierając, esencją swoich bytów szósty świat nasycając i zmieniając go nieodwracalnie. Tak bowiem kończy się ingerencja obcych istot w świat, do którego się nie należy. Ich esencja wtargnęła w życie mieszkańców Alcarvii, rekonstruując ich ciała na podobieństwo form przybyszów. Ponadto pojawił się kolejny skutek uboczny. Gdy bowiem któryś z trzech zostanie zraniony śmiertelnie, wtedy ich wyznawca martwym padnie. Dlaczego jednak tak zwani bogowie przybyli i czego poszukują? Cóż, to opowiadanie na inny czas. – Zakończywszy, mężczyzna uśmiechnął się, oczekując na przychylną reakcję tłumu, jednak wzrok jego napotkał tylko wiele niezadowolonych twarzy.
– Heretyk! Bogowie Fenrir, Tiamat i Lilith nie są jakimiś przybyszami! – Niewychowany młodzik o smoczych rogach krzyknął oburzony i popędził między wiejskie domy, najwyraźniej uznając całą tę historię za stratę czasu, a za przykładem jego również i inni słuchacze szybko się rozbiegli, tak bowiem zakorzeniona w nich była „prawda” o bogach tego świata.
– Doprawdy, zero szacunku. – Zamruczał mężczyzna, podnosząc się powoli z ziemi, wilczymi uszami strzygąc i ogonem równie wilczym ziemię omiatając. Spojrzał w błękitne niebo, zamyśliwszy się, jednak kobiecy głos zza pleców wyrwał go z tego rozważania o niczym.
– Nieważnie ile razy spróbujesz im powiedzieć prawdę Fenrirze, tak zawsze się to zakończy, tak to już głęboko zakorzeniły się w nich pewne przekonania. – Rzekła kobieta w długą szatę odziana, o rogach na głowie i ogonie czerwono-złotą łuską pokrytym.
– Jesteśmy im to winni Tiamat, w końcu to, co teraz ma miejsce poza barierą bezpiecznych ziem, cała ta wojna z horrorami, jest naszą winą. Chodźmy, bo Lilith nie da nam spokoju. Pomyślałby ktoś, że mając przed sobą wieczność, wykazała by się odrobiną cierpliwości. – Powiedziawszy to z niekrytym sarkazmem, udał się na południe, a smocza bogini imieniem Tiamat popędziła za nim.

Mechanika a Fabuła
– Zdecydowanie nie łączymy mechaniki z fabułą, ponieważ mamy świadomość, że mechanika nigdy nie obejmie całości, jaką jest gra fabularna. Oczywiście nie oznacza to, że nie będzie w grze kart postaci, chcemy jednak usprawniać je wraz z graczami, dla których gra jest tworzona.
– W grze istnieją 3 miasta, a każde z nich karczmę posiada, gdzie pograć fabularnie można, dziewkę bądź karczmarza w tyłeczek klepnąć i kufel lub dziesięć opróżnić. Ponadto, w grze znajdują się czaty prywatne i klanowe. System pisania wiadomości również stworzony został w sposób, aby umożliwić rozgrywkę fabularną dla miłośników gier TGF. Oczywiście, będziemy go wciąż usprawniać, żeby zapewnić jak najlepsze doświadczenie dla graczy.
– Rasy i Klasy postaci? Owszem, mechanicznie świat posiada 3 rasy, jednak fabularnie żadne ograniczenia nie istnieją! Alcarvia otoczona bowiem jest barierą, za którą znajdują się ziemie niebezpieczne, a nigdy nikt nie wie, co lub kto przywędruje do samej krainy. Chcesz grać człowiekiem, elfem czy krasnoludem? Da się załatwić, nie narzucamy nikomu, jak ma grać fabularnie!
– Możliwość napisania własnego profilu – Wiemy, jak gracze lubią pisać własne profile postaci, tak więc i u nas jest taka możliwość!
Zapraszamy do gry, mając nadzieję, że do nas dołączysz, w końcu jest to miejsce, do którego bramą jest Twoja wyobraźnia!

grajzadarmo