Poradnik Kronik Fallathanu

Kroniki Fallathanu jest grą przez przeglądarkę internetową (aby uzyskać najlepszą wydajność najlepiej korzystać z najnowszej wersji Mozilli Firefox), osadzoną w nierzeczywistym świecie fantasy. KF jest MMORPGiem, głównym założeniem gry jest mechaniczny i fabularny rozwój postaci. Rozwój mechaniczny polega na zdobywaniu doświadczenia, które przekłada się na poziomy. Doświadczenie zdobywać możemy na różne sposoby, zależnie od klasy postaci (można jako Rzemieślnik robić przedmioty, mikstury, wydobywać surowce, jako Wojownik zabijać potwory oraz innych graczy itd.) są to inne czynności. Fabularnie postać rozwija się poprzez uczestnictwo w codziennikach czyli fabularnych sesjach, w których można wykazać się umiejętnością odgrywania swojej postaci, zdobyć sławę i skarby.

Mechaniczny cel to osiągnięcie 300 poziomu. Potem trzeba wykonać reset mechaniczny, który wyzeruje nasze statystyki, po czy można od nowa zacząć piąć się na szczyt. Po przejściu gry gracz otrzymuje specjalną rangę a jego postać staje się o 10% silniejsza względem postaci na tym samym poziomie, które nie przeszły gry. Dzięki temu o wiele łatwiej zacząć ponownie rozgrywkę, tym bardziej, że nie tracimy naszych surowców, ani złota.

Jeśli dopiero zaczynamy grę warto wykonać kilka podstawowych czynności:

 1. W opcjach konta wstawić sobie avatar (zgodny z nasza rasą i klasą).
 2. Poszukać na rynku lub w sklepach graczy ekwipunku (jeśli brakuje nam złota można zwrócić się do starszych graczy o pomoc)
 3. Zależnie od podklasy postaci należy zacząć wykonywać czynność, którą mamy w karcie postaci na zielono (czyli jeśli jest to walka mieczem i tarczą, to bijemy potwory uzbrojeni w miecz i tarczę, jeśli jest o alchemia to zaczynamy wykonywać miksturki), pozwoli nam to zdobyć sporo umiejętności, która w późniejszej grze będzie niezbędna do życia wręcz
 4. Warto zapisać się do jakiejś organizacji i poprosić kamratów o pomoc
 5. Jeśli już trochę staniemy na nogach trzeba będzie zebrać surowce na budowę farmy a potem domu. To bardzo ważny etap ponieważ w domku możemy odpoczywać i zdobywać dzięki temu dodatkową energię (prócz tej generowanej co reset). Aby szybko zbudować dom najlepiej szybko zdobyć złoto, za które kupimy surowce na rynku. Zrobisz to dość szybko przez budowanie wiosek (wioski dostarczają złoto co resete. Ilość jest zależna od poziomu rozbudowy), na które nie trzeba tracić energii. (wioski założyć możemy wchodząc na mapę Fallathanu i klikając na jedno z pól, na każdym polu może stać maksymalnie 10 wiosek, więc jeśli na polu jest już 10 wiosek nie wybudujemy własnej)
 6. Jeśli brakuje ci jeszcze złota, można też wybudować strażnicę, która jednak wymaga sporej ilości surowców.
 7. Jak już mamy farmę warto zbudować na niej kuźnię/pracownię alchemika (jeśli jesteśmy rzemieślnikami), ponieważ kuźnia/pracownia na farmie pozwala produkować masowo przedmioty/mikstury.
 8. Jeśli jesteśmy wojownikiem to trzeba zdobyć potwory do klatek bestii, w tym celu należy iść na szlaki (w menu Podróż) i wejść w Wędruj po świecie. Tam wystarczy, że ras zawalczymy z potworem i już będziemy mieć go w klatce. Klatki dzielą się na dwa rodzaje (normalne i silniejsze potwory), oczywiście bardziej opłaca się walczyć z silniejszymi potworami ponieważ dają dwa razy więcej bonusów, ale też są dwa razy silniejsze ;)
 9. Dobrym sposobem na zdobycie różnych darmowych przedmiotów są podziemia, możemy do nich zejść tylko raz dziennie i przejść możemy też tylko raz, znajdują się w każdym mieście. Wejście do podziemi kosztuje 10 energii, jednak za walkę z potworami tam możemy zdobyć dodatkową energię, oraz Legendarny przedmiot.
 10. Jeśli jesteśmy rzemieślnikiem dobrze jest wynająć Najemnika, który będzie nas bronił przed atakami podłych wojowników ;)

Podczas gry mamy mnóstwo możliwości rozwoju fabularnie swojej postaci:

 1. Możemy złożyć podanie o przynależność do jednej z ras premiowanych (lista na Wiki.gildwars.pl)
 2. Możemy założyć własny szczep, który będzie rozszerzeniem jednej z istniejących ras podstawowych.
 3. Możemy złożyć podanie o lokację fabularną, która będzie należała do naszej postaci (np. zameczek, domek)
 4. Możemy złożyć podanie o przedmiot fabularny, który zostanie wpisany do karty postaci.
 5. Możemy złożyć podanie o Chowańca, który będzie nam towarzyszył podczas przygód fabularnych.
 6. Możemy złożyć podanie o czar fabularny, którym nasza postać będzie się posługiwać podczas walki magicznej (tylko dla magów)
 7. Możemy założyć własny kult fabularny, lub inną organizację, która będzie posiadała specjalne możliwości np. magiczne.

Wszystko to jest dostępne po przedłożeniu podania na odpowiednim podforum (gildwars.net). Decyzję o przyznaniu podejmują MG i Admini.

Aby w spokoju grać fabularnie i mechanicznie wymagane jest tylko kilka elementów:

 1. Poprawne imię w klimacie fantasy
 2. Poprawny awatar postaci (zgodny z rasą i klasa)
 3. Znajomość regulaminu i Netykiety.
 4. To wszystko ;)

Jeśli gramy fabularnie przydatny też jest profil fabularny (uzupełnimy go w opcjach konta).

Po rejestracji nie możemy zmienić ID, ale możemy założyć konto, które dostanie nowe ID. Aby to zrobić trzeba wykonać następujące czynności:

 1. Kasujemy stare konto (należy napisać list do ID 1 z prośbą o skasowanie)
 2. Zakładamy nowe konto ale nie aktywujemy go (nie klikamy linku w emailu)
 3. Piszemy do ID 1 na gg lub email (admin@gildwars.pl) wiadomość w której piszemy adres email na który się rejestrowaliśmy oraz wybrany ID (musi być wolny)
 4. Po otrzymaniu ode mnie wiadomości zwrotnej aktywujemy konto (klikamy w link w emailu)

Mam nadzieje, że te informacje przybliżą wam KF troszkę ;) Jeśli są jakieś pytania można pisać do ID 1, a powyższy tekst zostanie o odpowiedź uzupełniony.