Spotkanie z Dariuszem Domagalskim

Domagalski

To już drugie spotkanie współorganizowane przez Kawernę.
Tym razem wspólnie z wydawnictwem Fabryka Słów zapraszamy Was do rozmowy z Dariuszem Domagalskim w księgarnio-kawiarni Bookarnia w Sopocie.

28 maja 2010 r. godzina 18.30
Mapa dojazdu

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłej zabawy!

Kim jest Dariusz Domagalski?
Urodzony w 1972 roku w Gdyni, obecnie mieszkający w Gdańsku – wiking nie mogący żyć bez morza i wiatru. Nad stan berserka przedkłada jednak buddyjski spokój. Typowa zodiakalna waga, dążąca do taoistycznej równowagi.  Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością.
Pasjonat historii, szczególnie okresu średniowiecza i starożytności. Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów.
Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP „Dzik”,  drukowane w Science Fiction Fantasy & Horror. Ma na koncie również teksty w poważniejszym tonie, w tym mini-powieść z gatunku hard s.f. „Silentium Universi”.
W kwietniu 2009 roku ukazało się opowiadanie „Ognie na wzgórzach” będące prologiem do krzyżackiego cyklu powieściowego, ukazującego się właśnie w Fabryce Słów. Wydarzenia w nim opisane, obejmują okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim (1409-1411), gdzie historia przyprawiona jest elementami mistycyzmu.