[Smocza dolina] Gra znowu online

Smocza dolina powróciła do żywych. Po kilkunastu dniach gra ponownie jest online, niestety powrót okazał się bardzo bolesny. W wyniku “przypadkowego” działania firmy hostingowej wszystkie dane przetrzymywane na ich serwerze zostały usunięte. Obecnie gra została postawiona na czystym silniku Vallheru a Ahearn Abral zapowiedział, że będzie tworzył grę nadal. Strata danych to zawsze jest bolesne doświadczenie i mamy nadzieję, że Smocza powróci wkrótce do dawnej chwały. Odradzamy wszystkim usługi firmy vipower.pl, bo jak pokazuje przykład smoczej nie liczy się ona z klientami, nie bierze też odpowiedzialności za swoje działania.

Poniżej oficjalna wiadomość administratora smoczej:

Drodzy gracze. Na początku chciałbym powiedzieć – że jest mi niewypowiedzianie przykro, z powodu straty nas wszystkich – waszej cięzkiej pracy, nad rozwojem krainy, który teraz można powiedzieć poszedł sie kochać razem z resztą gry. Firma która utrzymywała naszą grę “przypadkowo” usunęła wszystko, cały serwer, nie posiadając żadnych kopii Smoczej, chociażby sprzed tygodnia. Jakiekolwiek sprawy, kłócenie się z nimi nie ma sensu, ponieważ jest to potężna firma, i ja sam nie dam rady wygrać w jakiejkolwiek sprawie, nie zatrudniając sztabu prawników, na których mnie zwyczajnie nie stać. Stało się jak się stało, i tego nie odwrócę. Okazałem się być niekompetentny, nie sluchając rad waszych, i innych w sprawie zmiany serwera, po tych kilku padach, licząc że takie rzeczy nie będą miały miejsca – myliłem się. Jednak… Pojawia się pewna iskierka nadziei. Postanowiłem że po namowach kilku osób i ich chęci do pomocy, przywrócę krainę do pierwotnego, a nawet jeszcze lepszego stanu. Zajmie to zapewne trochę czasu, ale kraina wróci do swojej poprzedniej postaci, a nawet jeszcze więcej. Dostaniecie krainę całkowicie wolną od błędów, jakichkolwiek niezgodności ekonomicznych, czy udziwnień, które nie pomagały, a wręcz przeszkadzały, bo w tej chwili – to WY będziecie decydować co ma powrócić do gry, a co nie. Jakie zmiany mają być wprowadzone, a jakie nie. Będę regularnie dodawał ankiety z pytaniami odnośnie zmian i opisami tychże zmian. Oczywiście ta era, zostanie erą testową, do czasu aż nie naprawimy wszystkiego, ale postaram się to wszystko zrobić w jak najkrótszym czasie. Oczywiście w erze testowej nie obowiązują jakieś szczególne zasady, poza zasadami netykiety i dobrego wychowania oraz smaku. Kolejną sprawą jest sprawa fabuły – każdy chętny do opisania świata, jest proszony o zgłoszenie się do mnie na pocztę. Potrzebujemy wszystkich możliwych rąk do pomocy żebyśmy znów mogli ruszyć – kraina ma potencjał fabularny, który przed padem został zmarnowany również z mojej winy. Drugi raz nie dopuszczę do czegoś takiego, na stanowiskach MG będą zasiadać jedynie osoby, które wykażą się wcześniej, co do których będe miał pewność, że nie odejdą po tygodniu. Czeka nas sporo pracy, ale wierzę że damy radę.

Kolejna kwestia to kwestia tego co się będzie działo.
Do końca przyszłego tygodnia postaram się spróbować doporowadzić wszystkie “główne” funkcjonalności Smoczej, do stanu takiego jak były, czyli to co widzimy m.in na layocie, pogodę, ukrywanie, mikstury, kreator, patronów, etc. do pierwotnej postaci, tak żeby dało się już wybrać w miarę swoje statystyki i zacząć testować.

Proszę wszystkich również o rejestracje na forum, i zgłaszanie tam błędów, propozycji, etc. – będzie mi dużo łatwiej pracować.

Na koniec dodam że jest iskierka nadziei – udało mi się znaleźć adresy e-mail, profile, oraz opisy z forum, z maja z tego roku – jest to najświeższa kopia jaką posiadam, i jest to na prawdę pocieszające. W poniedziałek roześlę tą wiadomość do wszystkich graczy za pośrednictwem e-maili, tak aby każdy się dowiedział, co się dzieje. Jednocześnie proszę wszystkich, o przekazanie tej informacji wszystkim graczom jakich znają, gdyż nie mam e-maili najświeższych graczy.

Wierzę, że uda nam się pokazać, że tej krainy nie da się powalić, że żadne pady, usunięcia, i inne kataklizmy nie powstrzymają nas przed jej rozwojem. Pokażmy ze Smocza Dolina, nadal może się podnieść, nawet po czymś takim! Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby tak się stało.

Pozdrawiam,
Ahearn Abral.