Tygodniowy Konkurs Drzewowy

Bardzo dawno nie było na drzewie konkursu dlatego chcieliśmy to nadrobić. Mamy dla was konkurs, który będzie trwał od jutra (7 grudnia) do 13 grudnia włącznie.

Aktualne wyniki:

Nereus: 20.5 Punkta
BlackJack: 10.5 Punktów
Gotharoth: 10.5 Punktów
Nea: 4.5 Punkt
a
Risika: 1 Punkt
Polm: 0.5 Punkta
Gotrek: 0.5 Punkta
Duch programisty: 0.5 Punkta
Ktos: 0.5 Punkta

Zasady są następujące:

1. Każdego dnia na łamach drzewa publikowany będzie artykuł z pytaniem, na które odpowiedzieć należy w komentarzach (artykułu zawierającego pytanie).
2. Ważne będą tylko odpowiedzi udzielone z konta zarejestrowanego w portalu (a nie konta gościa).
3. Każda poprawna odpowiedź jest punktowana.
4. Pierwsza poprawna odpowiedź otrzymuje tyle punktów ile wynosi numer pytania (np. za pytanie numer 3 dostaje 3 punkty).
5. Wszystkie pozostałe odpowiedzi otrzymują połowę punktów będących numerem pytania (np. za pytanie numer 3 dostaje 1,5 punkta).
6. Artykuły z pytaniami będą pojawiać się między godziną 16 a 17 każdego dnia trwania konkursu.
7. Na pytanie można odpowiadać do chwili ukazania się kolejnego.
8. Konkurs wygrywa osoba, która zbierze najwięcej punktów.
9. Trzy najwyższe wyniki będą nagrodzone książkami (lista poniżej), osoba, która zajmie pierwsze miejsce wybiera sobie dwie książki, osoba z drugim miejscem jedną, a osoba z trzecim otrzyma ostatnią pozostałą książkę.
10. Zakładanie multikont aby poprawić swoje szanse w konkursie jest niedozwolone.

Pytania:

Pytanie #1: Link
Pytanie #2: Link
Pytanie #3: Link
Pytanie #4: Link
Pytanie #5: Link
Pytanie #6: Link
Pytanie #7: Link 

Nagrody:

EfemerydaMyślisz, że najgorsze już minęło? Twój koszmar dopiero się zaczyna! Zwłaszcza jeśli jesteś pasażerem pewnego samolotu…
Artur Gałecki, ceniony i doświadczony pilot, czuje narastający niepokój. Ktoś próbuje go zastraszyć, bywa w jego mieszkaniu, kiedy go nie ma, przestawia meble, zmienia ułożenie obrazów. Złe przeczucia Artura potęgują się, osiągając kulminacyjny punkt w czasie kolejnego rejsu, kiedy okazuje się, że są one jak najbardziej uzasadnione. Ogromnym wysiłkiem udaje mu się posadzić Boeinga 737 na nieczynnym lotnisku. Radość załogi i pasażerów okazuje się jednak przedwczesna…
Mroczne zdarzenia, narastająca groza i wszechogarniający lęk – wszystkie te elementy składają się na niepowtarzalną atmosferę „Efemerydy”. Ten horror naprawdę Cię zaskoczy. Całkiem możliwe, że po jego lekturze już nigdy nie zdecydujesz się na żaden lot…
Jak żyćElektryzująco oryginalna powieść, która zakrzywia czas i wyobraźnię!Klienci firmy Time Warner Time każdego dnia wsiadają do wehikułów czasu i usiłują zrobić jedyną rzecz, której robić nie powinni: zmienić przeszłość. Gdy któryś z nich wpadnie w tarapaty, Charles Yu śpieszy mu z pomocą. Czyhające na samotnych seksboty, paradoksy skaczące jak ceny akcji na giełdzie, więżące nieuważnych podróżników pętle czasowe – na użytkowników komercyjnych wehikułów czeka wiele niebezpieczeństw. Wszystko to blednie jednak w porównaniu z kłopotami, w jakie wplątał się Yu. Zaczęło się od tego, że zastrzelił przyszłego siebie. Teraz, mając za towarzyszy: TAMMY, czyli popadający w depresję system operacyjny, oraz Eda, nieistniejącego, ale ontologicznie niesprzecznego psa, Charles spróbuje ocalić swoją przyszłość.Charles Yu (ur. 1976) – amerykański pisarz, z wykształcenia prawnik. W 2007 roku za zbiór opowiadań „Third Class Superhero” został uhonorowany National Book Award jako jeden z pięciu najlepiej zapowiadających się twórców młodego pokolenia. W trzy lata później opublikował debiutancką powieść – „Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie”. Książka jest nominowana do prestiżowej Nagrody im. Johna W. Campbella, regularnie pojawia się także we wszystkich zestawieniach najciekawszych powieści fantastycznych ostatnich lat.
7razydziśCo by było gdybyś miał tylko jeden dzień do przeżycia? Co byś zrobił? Kogo byś pocałował? I jak daleko byś się posunął, aby ocalić swoje życie?Samantha Kingston ma wszytko – najbardziej uroczego chłopaka, trzy wspaniałe przyjaciółki i pierwszeństwo we wszystkim w szkole Thomasa Jeffersona, od najlepszego stolika w stołówce po najbardziej pożądane miejsce na parkingu. Piątek dwunatego lutego powinien być kolejnym dniem z jej sielankowego życia.Jednakże zamienia się on w jej ostatni dzień życia. Wtedy dostaje drugą szansę. Siedem szans. Przeżywając ostatni dzień w ciągu jednego tygodnia, rozwikła tajemnicę swojej śmierci. Odkryje prawdziwą wartość wszystkiego, co może stracić…
InfoszokNowatorska i prowokacyjna książka z zaskakującym przekazem emocjonalnym
Kate Elliott, autorka „Korony Gwiazd”Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najnowszy numer Wall Street Journal.
Epoka myślących maszyn zakończyła się rzezią miliardów ludzi, zwaną „rewolucją autonomiczną”. Późniejsze lata kryzysu i niewyobrażalna nędza zabiły kolejne rzesze ludzkości.Nastały nowe czasy. Bio-logika zrodziła nową cywilizację. Różnice między światem wirtualnym i rzeczywistym niemal całkowicie się zatarły. Najskuteczniejszą bronią są prezentacje produktów i hasła reklamowe. Najpopularniejszym biznesem – pisanie oprogramowania dla ludzkiej fizjologii. Ciało, umysł i soft stały się jednością.Natch to młody, szalony i zachłanny rekin bio-logiki. Szef wspinającego się na szczyt feudkorpu, jeden z głównych graczy zbliżającej się rewolucji, która może przeorać świat jak jej poprzedniczki. Niepokojąca wizja świata, który na własne życzenie pozbywa się człowieczeństwa, zachowując najgorsze cechy rodzaju ludzkiego.
Jarosław Grzędowicz, autor „Pana Lodowego Ogrodu”

Zapraszamy jutro po 16 na pierwsze pytanie ;)