Gruzowisko

gruzowiskologo3 Do drzewiastego projektu dołączyła kolejna gra, tym razem jest to gra traktująca o postapokaliptycznych klimatach – Gruzowisko. Zapraszam do zapoznania się z opisem. Start gry zapowiedziano na 21.12.2012.

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego.

Jestem jedną z pierwszych osób, której dane jest kreślić słowa na papierze. Dawna sztuka pisania odeszła w zapomnienie, jak i dawne języki, kultury, kraje, wierzenia. Wszystko to zagarnęła Pożoga. Jesteśmy potomkami tych, którzy przeżyli. Ja i kilku innych oddaliśmy swe życie studiując przeszłość, po to by stworzyć podwaliny przyszłości. (…)

(…)Pożoga była efektem walki magów. Nie wielu walk, lecz jednej światowej wojny o Kryształ. Skondensowana w Krysztale magia w końcu eksplodowała, zabijając wszystkie osoby posiadające moce magiczne. Jednocześnie esencja many nieomal zniszczyła świat jaki istniał. Nastąpiło wiele trzęsień ziemi, rozbudziły się uśpione wulkany, by pluć na świat rozgrzaną lawą i zatruwać niebo chmurami pyłu. Trzęsienia ziemi wywołały ogromne fale tsunami, które zatopiły wiele lądów, a pozostałe zalały falą przybojową, wdzierając się głęboko w ziemię. Chmury dymu pokryły świat na około czterdzieści lat, nieomal doszczętnie wybijając wszystkie istoty rozumne, zwierzęta i roślinność. Gdy niebo oczyściło się, niedobitki zaczęły zbierać się w grupy i budować świat od podstaw. Dla tych, co przetrwali nieważna była już rasa współplemieńców, a za sobą pozostawiali dawne tradycje. Nieistotne były dawne spory, uprzedzenia, czy światopogląd. Liczył się fakt, że nie było się już samemu….

Od tego zaczęła się historia świata, którego fabułę próbujemy wspólnie tworzyć. A jak to wyglądało w rzeczywistości? Koncepcja projektu, prawdopodobnie podobnie jak i  wielu innych tego typu, powstała przypadkiem. Rozmowa dwóch starych znajomych zakończyła się postanowiem, by wspólnymi siłami stworzyć coś nowego. Machina została wprawiona w ruch i dzięki zaciętości całej ekipy nie zatrzymała się w połowie drogi. Warto zauważyć, że osoby tworzące team tworców Gruzowiska są w nim od samego początku. Koncepcja była wspólna, dzięki czemu nie pozostało nam nic praktycznie poza jej zrealizowaniem.
Pomysłodawcy mieli wiele szczęścia, że udało im się zebrać razem osoby, którym od samego początku bardzo dobrze się ze sobą współpracowało. Oczywiście były i są konstruktywne dyskusje w grupie, ale powiedzmy sobie szczerze: gdzież ich nie ma? Nad wersją beta gry wpsółpracowało osiem osób. Byli wśród nich tekściarze, programista i graficy. Wspólnymi siłami w ciągu ośmiu miesięcy udało im się projekt doprowadzić do końca. Choć… Każdy koniec jest przecież tylko początkiem. Koniec przygotowań wesji beta jest jednocześnie początkiem prac nad nowym silnikiem.

26358124726007206915414

banner1ih

Przydatne linki:

www.gruzowisko.eu – Gra
http://www.madshai.pl/gruzforum/index.php – Forum
http://gruzowisko.eu/gruzwiki/index.php/Strona_główna– Gruzopedia
https://www.facebook.com/Gruzowisko – Facebook