Zmiany na drzewku + Gry Fabularne Online

DrzewoWitajcie. Jako iż świat gier TGF nie zawsze jest w stanie dostarczyć odpowiedniej liczby newsów postanowiliśmy zmienić trochę formułę portalu. Jak wiecie ważnyme dla nas są nie tylko gry przez przeglądarkę ale ogólnie gry fabularne, dlatego też rozszerzymy naszą działalność na informacje związane z RPG szeroko pojętym.

Od razu wspomnimy o pewnej inicjatywie, która powstała nie tak dawno temu, pierwotnie jako Facebookowa grupa a obecnie strona internetowa. Chodzi o Gry Fabularne Online, stronę dla graczy gier fabularnych, której głównym celem jest stworzenie miejsca gdzie gracze mogą łatwo i szybko znaleźć kogoś do gry przez internet. Na czym to w ogóle polega? Otóż można grać w “papierowe RPG” ze znajomymi w realu, ale często nie mamy na to czasu a i znajomi mają podobnie, więc trudno się zgrać. Z pomocą przychodzi tutaj internet dzięki, któremu przy pomocy specjalnych programów możemy przeprowadzić sesję w “papierowe RPG”. Największe znaczenie ma tutaj kontakt głosowy, do tego celu najczęściej wykorzystywany jest TeamSpeak lub Skype. Dodatkowo są też programy jak roll20, które całkiem nieźle symulują prawdziwy stół na którym możemy prowadzić naszą przygodę (dostępne są mapy, kości, potwory itp.).
Trzeba przyznać, że tego typu rozrywka jest całkiem interesująca, zwłaszcza że nie wymaga zbyt wiele czasu by to wszystko ogarnąć. Po krótkiej nauce można od razu zanurzyć się w przygodzie.

Zapraszamy do tego typu zabawy :)