Vision News 22.09.2013

Poszukiwania pomocników
Nowo powstałe forum Rathelon poszukuje Mistrzów Gry oraz moderatora chętnego do uzupełniania spisów rang specjalnych. “Także, jeżeli się komuś nudzi lub ma doświadczenie w tego typu udzielaniu się na PBF’ach, może spokojnie zgłosić się w tym temacie.”

http://rathelon.forumpl.net/


 Wilkołaki
“Opis wilkołaków został rozwinięty. Sprecyzowane informacje na temat psowatych można znaleźć tutaj.
Zapewne ma to związek z ostatnimi wydarzeniami na forum, gdzie Vaermundr przybył ze swoją watahą do Nohane. Nie minęło parę dni, a już przemienił w wilkołaka swojego świeżo upieczonego ucznia, Tristana.

http://www.miastonohane.aaf.pl


EmptiNews
Tytuł jest jednocześnie nazwą nowej gazetki forumowej gry Emptiness, gdzie przeczytamy o tym co dzieje się na CB oraz w fabule. Również zakończyły się wybory Pierwszego Plebiscytu.
http://emptiness.forumpolish.com

 


 Symfonia wojenna
Uprising, niedawno powstałe forum dotycząca warszawskiego powstania, ma dla swoich użytkowników już pierwsze wydarzenie.
W Teatrze Wielkim w Warszawie obędzie się gościnny występ Wielkiego Kompozytora Wilhelma Furtwänglera i berlińskiej orkiestry symfonicznej. O koncercie symfonicznym więcej można przeczytać pod tym adresem. Choć wydarzenie skierowane jest docelowo tylko do dwóch grup użytkowników, administracja zapewnia, że pozostałe także będą miały w tym czasie co robić.
http://www.uprising.aaf.pl/


 Informacja z przeszłości
Imagine Times, historyczny PBF osadzony w latach trzydziestych, powoli się rozkręca. Póki co administracja dla swoich użytkowników krótkie ogłoszenie dotyczące utraty ważności rezerwacji, pojawienia się pierwszej wypłaty na kontach oraz przypomina o uzupełnianiu profili. Pełna treść ogłoszenia znajduje się tutaj.
http://imaginetime.forumpolish.com/

 


 Indianie!
Na Old Whiskey poszukiwani są gracze – starzy i nowi – którzy z chęcią stworzą postaci Indian. Po zastoju fabularnym w wiosce, Mistrz Gry zaplanował duża fabularną rozgrywkę dla wszystkich, którzy zechcą być członkami naszego plemienia!
Jak zapewnia administracja, gra Indianinem nie jest trudna – przecież to też są ludzie i wcale nie tacy dzicy jak się wydaje. Tutaj znajduje się krótki poradnik dotyczący gry jako Indianin.
http://oldwhiskey.my-rpg.com/


 Zmiana mechaniki rozwoju
Zmieniona została mechanika rozwoju postaci. Przyznaję, że jej pierwotna wersja zrobiona była na łapu-capu i przygotowana do poprawy, bośmy nie sądzili, że forum tak szybko zbierze tylu cudownych graczy!
Harfa, forum fantasy oparte w dużej mierze o system Dungeons and Dragons oraz o gry z serii Baldur’s Gate, przechodzi drobną, acz znaczącą zmianę mechaniki rozwoju postaci. Cytując administrację, nowa może się wydawać nieco skomplikowana na pierwszy rzut oka, ale że wszystko jest obliczone, nie powinna sprawiać problemów. Do zmian należy zmniejszenie stosunku doświadczenia otrzymywanego za samo pisanie postów do otrzymywanego za działalność stricte fabularną; zróżnicowanie progów w zależności od dotychczasowego stopnia rozwoju postaci; uzależnienie wartości wiedzy od wartości atrybutu mądrości postaci oraz wiele, wiele innych nowości i poprawek.
Temat z mechaniką znajduje się pod tym linkiem, natomiast pełna treść ogłoszenia jest dostępna tutaj.
http://harfa.ace.st/


 Do Yukonu wstęp wzbroniony
Grzechu obawiał się najbardziej właśnie tego, że kiedy coś się w życiu prywatnym stanie, nie będzie mieć czasu na forum, po prostu upadnie. A uwierzcie lub nie, pokochałam je całym serduszkiem i miałam już nawet przyszykowaną szatę graficzną na zimę!
To początek komunikatu, jaki czeka na użytkowników forum dotyczącego Yukonu. Zainteresowani otrzymaniem swojej karty postaci proszeni są o kontakt poprzez mail – eerfhh@gmail.com.
http://www.yukon.aaf.pl/


 Witajcie po wampirzym remoncie
To był naprawdę wielki remont dla naszego forum, wiele się zmieniło i mam nadzieję, to wpłynie na korzyść forum i waszych rozgrywek.
Twilight Story powraca i ma dla swoich użytkowników mnóstwo nowości, a oto niektóre z nich: regulamin forum uległ większej zmianie. Relacje stare relacje wylądowały w koszu, nowe natomiast będą pilnowane przez Mistrzów Gry. Dla podstawowych grup zmiennokształtnych powstały wioski, w których będą mogli spokojnie zamieszkać. Każda rasa ma swój własny wzór karty postaci. Od 20 września na forum nie występuje bilokacja. Pełna treść wiadomości znajduje się pod tym linkiem, a zaktualizowany regulamin tutaj.
http://www.twilight-story.wxv.pl/


 Uwierz w magię, mugolu!
Nasze drogie Smerfy! Przypominamy, że fabularnie trwa atak na Hogwart!
Thestrals, forum oparte o twórczość JK Rowling przypomina swoim użytkownikom o fabularnym ataku na szkołę magii i czarodziejstwa (szczegóły znaleźć można tutaj). W związku z tym, jeśli tylko ktoś ma ochotę zaangażować się w to wydarzenie – nie ma najmniejszego problemu! Dla każdego coś się znajdzie.
Uczniowie przebywający w zamku mają ułatwione zadanie – wystarczy, że Wasz post pojawi się w dowolnej części zamku, a Mistrz Gry na pewno odpowiednio się nim zajmie. Postaci, które przebywają poza zamkiem także nie zostaną pozostawione same sobie. Wystarczy skorzystać z tego tematu.
Ponadto gdyby ktoś chciał wesprzeć działalność MG to w dalszym ciągu zapraszamy chętnych na PW administracji. Całą treść wiadomości znaleźć można pod tym adresem.
http://www.thestrals.wxv.pl/


 Turniej magiczny
Turniej magiczny czas zacząć. Po wielu latach przerwy ponownie udało się reaktywować dawny turniej smoka, który ma za zadanie wyłonić najsilniejszą organizację w Fiore. Startować może nieograniczona liczba 5 osobowych drużyn. Każda drużyna może wystawić również jednego rezerwowego, który wchodzi, gdy ktoś z drużyny nie może z jakiś przyczyn zacząć walki. Zawody rozpoczną się dokładnie 15.10.2013r. Do tego czasu proszę o wysłanie zgłoszeń z uczestnikami.
Fairy Tail Path Magician przygotowuje się do turnieju magicznego. Główną nagrodą mają być klejnoty oraz chwała i sława jaka spłynie na zwycięzców. Zgłoszenia przyjmowane są do 14.10.2013 godz. 23:59. Zasady oraz wzór uczestnictwa można znaleźć w tym temacie.
Link: http://ftpm.forumpolish.com/


 Urodzinowe porządki
W związku z pierwszymi urodzinami forum postanowiłyśmy tutaj trochę posprzątać. Porządki zaczynają się już od teraz, żeby na urodziny wszystko było ładnie gotowe.
Forum Glee PBF rozpoczyna wielkie sprzątanie. Usunięte zostaną postacie, które w liście obecności zostaną uwzględnione jako “do odejścia” oraz konta nieaktywne. Ponadto usunięte zostaną również rozgrywki z użytkownikami, którzy zostali usunięci, a także wyczyszczone tematy z forumowymi zabawami. Administracja prosi również graczy o zakończenie w związku z tym wszystkich wątków do poniedziałku.
Link: http://www.gleepbf.aaf.pl/


 Czystki i przypomnienia
Caro zrobiła wam psikusa. A co XD Wszystkie puste domy, czyli takie bez chociaż jednego tematu albo należące do usuniętych postaci zostały usunięte. Także sprawdźcie czy dalej macie swój dom i jak o niego poprosicie to tym razem dodajcie w nim chociaż jeden temat, żeby nie zrobił się z niego nawiedzony dom.
Under Control przeprowadza porządki. Przypomina też o uzupełnienie Informatorów oraz dodaniu linku w profilu. Poza tym zwraca się również o pomoc w wyłączeniu reklam, które aktualnie pozostają dezaktywowane do 8 października. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do sprawniejszego funkcjonowania forum.
Link: http://www.under-control.wxv.pl/index.htm


 czARTerowe zmiany
Powróciły badania rynku, na razie w odsłonie Sond Ulicznych. Zasady według których należy korzystać z tego działu znajdują się *tutaj*. W dziale organizacji pojawił się temat “czarna lista”, na którym odnotowywane będą upomnienia (tymczasowe wydalenia z grupy B {dyskusyjnej}) w celu potwierdzenia, czy dany użytkownik pierwszy raz się pomylił, czy kolejny raz łamie regulamin, który powinien znać i przestrzegać.
Poza tym dokonano kolejnych zmian w regulaminie, a konto POMYSŁY przeszło pod zarząd Rady Czarta, która będzie odpowiadała za przekazywanie i przedyskutowywanie rozwiązań użytkowników wspólnie z administracją.
Link: http://www.czart.aaf.pl/


 Łap je wszystkie!
Sporemony, kontynuacja autorskiego projektu z 2007 roku powracają! Jest to forum dla fanów pokemonów spragnionych nowości. Nasz system opiera się częściowo na systemie znanych dobrze pokemonów, jednakże posiadamy własne “sporedexy”, startery, system walki i wiele więcej.
Aktualnie forum jest w fazie Beta Testów. Udział w nich mogą wziąć wszyscy, wystarczy tylko zarejestrować się na forum. Aktywni beta testerzy w dniu premiery otrzymają unikalnego sporemona-niespodziankę oraz specjalną rangę. Aktualnie nie jest znana konkretna data oficjalnego otwarcia forum. Wszystko będzie zależeć od ilości poprawek i waszej opinii.
http://www.sporemony.aaf.pl/


Dwa w jednym
Burza przeszła nad wyspą, pozostawiając po sobie zniszczenia, a następnie ustępując miejsca pięknej, ciepłej pogodzie.
Na Cape Clear dobiegł końca trzeci w historii półrocznej forum event i jednocześnie ruszyły podstawy do czwartego. Tutaj znajduje się kolejne wydarzenie, w którym udział wziąć mogą wszyscy zainteresowani. Tym razem jest to coś wymagającego integracji oraz umiejętności współpracy – w zamierzeniu to event mający podnieść na duchu, wlać w serducha trochę ciepła i pokazać, że kiedy się czegoś chce, to wspólnymi siłami można to osiągnąć. Dodatkowo jest to świetna okazja do poznania się lepiej i popisania wspólnie większą grupą.
Pojawiła się też gazeta, której rubryki znajduje się tu – ogłoszenia drobne oraz rubryka towarzyska. Na forum nastał też długo wyczekiwany lipiec… wszystkie te informacje oraz wiele więcej znaleźć można pod tym adresem. Trwa również ankieta dotycząca przenosi na forumpolish, stabilniejszy i oferujący znacznie więcej hosting.
http://www.capeclear.wxv.pl/

Źródło: http://visionlighthouse.pl/index.php/component/k2/item/315-vision-news-22092013