[LineCladis] Sprawozdanie z postępów

Witajcie! Za oknami pochmurnie, zimno, w niektórych regionach śnieg pada, toteż zamierzamy ocieplić atmosferę naprawdę sporą garścią nowości ze świata LineCladis!

Pierwszą sprawa jest zmiana logo! Delikatny, beżowy kolor logo zastąpiliśmy bardziej klimatyczną, wyrazistszą czerwienią, a do tego dołożyliśmy ostry miecz i zmieniliśmy font. Dzięki temu na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że świat gry nie jest ani przyjazny, ani milusiński.

image00

Druga rzecz to screeny! Przeszliśmy na nowy silnik, który cały czas modyfikujemy, a mowa tu o Fenix Engine, znany dobrze graczom Kronik Fallathanu. Mamy przyjemność zaprezentować Wam trzy ujęcia z gry.

Tutaj mamy przedstawioną sytuację, gdy gracz wchodzi w swój profil. Widzimy dane dość typowe (rasa, wiek, wzrost, wyznanie, poziom etc.) oraz statystyki, o których opowiemy za chwilę. Warto zwrócić uwagę również na ikonkę rangi przy avatarze oraz centralną ikonkę Frakcji, do której należy gracz.

image04

Nie zabrakło też ekwipunkowego ludzika, którego możemy wyposażyć aż w osiemnaście przedmiotów! Każda część ekwipunku ma własną, niepowtarzalną ikonkę oraz opis fabularny.

image01

Tutaj zaś gratka dla entuzjastów geografii – mapa Eadern, państwa w którym będzie toczyć się akcja wersji beta gry. To tylko ułamek świata, ale wierzcie nam – nudzić się tu nie będziecie. Jak wiecie z pierwszego filmiku z naszego kanału na YouTubie, Eadern to rozdarte, młode państwo, w którym trudno zbudować poczucie bezpieczeństwa. A skoro jesteśmy przy devlogu to…

image02

Tak! Mamy kolejną część. Po raz kolejny przybliżamy statystyki postaci i ich wpływ na rozgrywkę. Czemu? Bo kilka ustaleń się zmieniło wraz z nowym silnikiem. Zapraszamy do obejrzenia!

[youtube]icNj9Z8lMXU[/youtube]

Jeżeli myślicie, że to koniec to mamy dla Was kolejną niespodziankę! Rzadko kiedy zdarza się bowiem, iż gra TGF ma własnego bohatera komiksowego.. A my mamy! Przedstawiamy Wam Waligórę! Kliknij by powiększyć.

image03

Od razu można rozpoznać kreskę Sarigalae, który niestrudzenie tworzy wielkie ilości grafik na potrzeby projektu! Tak wypowiada się o nim sam twórca komiksu:

Moim zdaniem przy tworzeniu postaci Waligóry było nadanie mu charakteru “tępego osiłka”, który w zabawny sposób przedstawiałby wydarzenia mające miejsce w świecie LineCladis. Jak widzicie na powyższym komiksie historyjki mają podchodzić luźnie do spraw projektu i w zabawny (ale i dosadny) sposób je krytykować :)

~ Kamil “Sarigalae” Cendrowski

 

Jak Wam się podoba? Czy uważacie wydawanie krótkich pasków owego komiksu za dobry pomysł? Piszcie w komentarzach Wasze opinie!

Otóż to, czekamy na Wasze opinie! Przypominamy, że planowane otwarcie jest na 19 grudnia bieżącego roku, ale to nie oznacza że do tego czasu nic się nie dzieje. Jesteśmy na facebooku, gdzie możecie zaś zalajkować, jeżeli uznajecie LineCladis za fajny projekt i jesteście głodni informacji odnośnie projektu, jesteśmy na YouTubie, gdzie można zasubskrybować nasz kanał by być na bieżącą, przede wszystkim też zachęcamy do odwiedzania naszego Forum, gdzie możecie wymieniać opinie, pisać sugestie czy nawet brać udział w zabawach w Offtopie, ale przede wszystkim będziecie mieli dostęp do najświeższych informacji na temat LineCladis! Czekamy na Was!

~ Ekipa DivineEye Studio

Link do gry: http://www.linecladis.pl