Magia i Miecz – kultowe pismo o RPG powraca

Wow, taka sprawa :) Wielu starszych czytelników pewnie pamięta takie pismo jak Magia i Miecz, które wydawane było w latach 90′ i posiadało grono oddanych fanów. Wraz z nowym wiekiem pismo przestało się jednak ukazywać ale teraz po latach znalazła się grupka ludzi, którzy chcą je wskrzesić. Dzięki popularnemu ostatnio crałdfundingowi zbierają pieniądze na rozruch działalności. Oto co piszą o swoim pomyśle:

Nazywam się Michał ‘Puszon’ Stachyra, jestem autorem i wydawcą gier fabularnych, planszowych i karcianych, właścicielem wydawnictwa Kuźnia Gier i marki Fajne RPG.

Dawno, dawno temu (a konkretnie w latach 90-tych i na początku XXI wieku) ukazywało się w Polsce kultowe pismo o grach fabularnych, czyli Magia i Miecz. Tak jak większość osób, które w eRPegi grało, byłem zapalonym czytelnikiem tego pisma, a z czasem opublikowałem tam kilka tekstów, zostałem nawet stałym współpracownikiem.

Niestety, pismo upadło. I wraz z nim fala niezwykłej popularności RPG w Polsce.

Teraz, wraz z grupą osób działających w inicjatywie Fajne RPG, czynimy starania, aby to legendarne pismo powróciło na rynek. Na papierze. Wersja elektroniczna oczywiście też będzie, naszym priorytetem jest wersja drukowana.

Mamy nadzieję, że wciąż jest jeszcze wielu fanów RPG w Polsce, którzy chcieliby czytać pismo o swoim hobby. Liczymy na Wasze wsparcie.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę zbiórki: https://wspieram.to/magiaimiecz

[youtube]zy4cHxTAhGU[/youtube]