Gruzowisko zakończyło żywot

Ci co mają FB już pewnie wiedzą, że Gruzowisko już nie wstanie. Administracja ogłosiła, że nie ma czasu ani środków (lub środków i czasu) na dalsze prowadzenie gry. Wiele osób mówiło, że tak będzie, wiele miało nadzieję, że nie no ale niestety, spełniły się mroczne przepowiednie i gra została zamknięta. Gruz bawił graczy od 2012 roku, dość często o nim pisaliśmy na łamach drzewa i na pewno pozostanie na długo w pamięci użytkowników niczym prastare tytuły pokroju Bruineny.

Obecnie projekt będzie w trybie uśpienia (przygotowywany jest nowy silnik), poczeka może na lepsze czasy kiedy to admini złapią trochę czasu w żagle (jeśli chcielibyście pomóc przy projekcie to skontaktujcie się z Xem). W każdym razie światek TGF przyzwyczaił nas, że nic tak ostatecznie się w nim nie kończy, zawsze znajdą się osoby chętne stworzyć nową grę, odtworzyć starą. Wiele projektów obecnie jest w trakcie “renowacji”, programiści piszą kod, fabularni klecą plany na fabułę, gracze obgryzają paznokcie “by było fajnie” :) Taki odwieczny cykl życia.

Mało jest gier, które traktują o postapokaliptycznych realiach w TGF. Póki co tylko Radiation.pl się w miarę mocno trzyma, ale słyszałem, że mają powstać też inne gry w tych klimatach tylko, że jeszcze przyjdzie na to poczekać. Jak to mówią, coś się kończy coś się zaczyna, dlatego zapraszam graczy Gruzowiska do innych gier TGF.