Raashtram PBF

Twórz z innymi graczami historię tego forum, wpływaj na fabułę, poczuj jak to jest nie mieć prawie w ogóle ograniczeń. Połączenie fantasy PBF’a z Second Life’em. Co z tego wyszło? Ciekawy, własny system o niezbyt rozbudowanej mechanice, ale ogromie urozmaiceń i możliwości. Użytkownik ma ogromny wpływ na rozbudowę świata i fabuły. Chociażby sami tworzą mikstury, odkrywają bestie i uzupełniają bestariusz, odkrywają niezwykłe miejsca, wykazują się inwencją twórczą i mogą proponować najróżniejsze ciekawostki.
Administracja forum jest bardzo otwarta na pomysły oraz Mistrzów Gry, którzy też pełnią ważną rolę, ale dzięki prostemu systemowi kostek i brakowi statystyk, każdy się tu odnajdzie – zarówno “starzy wyjadacze”, którzy mogą służyć swą wiedzą i pomysłami, jak i nowi userzy, którzy nie mieli z tym nigdy do czynienia.

Fabuła forum jest pisana w formie Księgi. Prolog jest opisem jako takiego powstania, ale rozgrywkę rozpoczynamy Rozdziałem 1, w którym okazuje się, że w Szarej Fortecy, podczas Obrad Władców wszystkich ras i ich świt miał miejsce ogromny wybuch. Wszyscy zginęli, a nad fortecą pojawiła się dziwna szczelina w niebie.

Tak, tu nasuwają się dwa kolejne urozmaicenia. Forum czerpie z wielu źródeł jak gry, książki, czy legendy, co ma być urozmaiceniem i pokazaniem, że wiele rzeczy można łączyć i tworzyć coś nowego. W tym wypadku początek gry przywodzi na myśl początek Dragon Age: Inkwizycji. Ale mamy też najeźdźców z innego wymiaru: Gethy (Mass Effect), czy chociażby Sfery mieszkalne nazwane rodem z mitologii nordyckiej. Nazwy ras również są specyficzne. Wampiry nazwane jak z Maskarady, czy niezwykłe stworzenia, których nigdzie indziej nie spotkacie.
Dajemy też możliwość równego startu. Brak władców i innych wysokich rang sprawia, że userzy mają szansę zarejestrować się i postarać się o takowe – nie ma “kto pierwszy ten lepszy”.

Forum stworzyła grupka pasjonatów. Każdy dał coś od siebie. Podpisani są w stopce forum, ale ogólny zamysł wyszedł od adminki Althei Meandro.

q163nkp

Przydatne linki:
Do forum: http://raashtram.roleplaylife.net/
System forum: http://raashtram.roleplaylife.net/f6-kompendium-wiedzy