Gry flash – Friv

Każdy z nas choć raz był w sytuacji, w której chciał zabić czas jakąś drobną przyjemnością lub zrobić sobie krótką przerwę w pracy. Znaleźć coś szybkiego, niewymagającego zawiłych instrukcji obsługi, bez instalacji, płyt i z możliwością wyłączenia w każdej chwili Coś wciągającego i satysfakcjonującego, najlepiej oprawionego miłą dla oka grafiką… W takich chwilach z pomocą przychodzą nam gry flashowe! Prezentujemy darmowe gry Friv, które zaleźć można na stronie Poki.pl.
Znaleźć można tu grę niemalże z każdego gatunku, prostą, bądź też przeznaczoną dla tych bardziej wymagających, cieszącą, bawiącą, pozwalającą nam beztrosko, słodko marnować czas, z zadowoleniem obserwując swoje poczynania na ekranie.

ofcerecka
Wśród pozycji, które mogą szczególnie ciekawić, warto wymienić np. Resort Empire, w którym wcielamy się w konstruktora i dyrektora naszego własnego ośrodka wypoczynkowego dla małych pixelowych ludzików. Jest to przyjemna, niewymagająca gierka z uproszczoną, ale zarazem ujmującą grafiką. Następna to przywracająca sentymentalne wspomnienia Sparkanoid, najprostsze założenia są czasem najlepsze – oto na wielu planszach, wraz z postępem gry i rosnącym poziomem trudności, zbijamy kolorowe bloczki, odbijając naszą kulkę. Dla starszych graczy to wycieczka do przeszłości, dla młodszych niezobowiązująca rozgrywka.
Znajdziemy tu również luzacko rysowaną platformówkę o ciekawej nazwie Funcy Pants Adventure, jak i znakomitą grę logiczną Home Sheep Home 2 o przeprawianiu trzech owiec przez różne przeszkody świetną pod względem grafiki i bardzo wciągającą. Czasem przeprowadzenie owiec może tylko wydawać się takie proste…
A jeśli zawsze chcieliście wcielić się w kowboja kaktusa… tak, kaktusa, teraz możecie spełnić swoje fantazje! Za byciem kaktusem stoi gorzka historia, jaką wyjaśnia nam komiks na początku gry; później możemy już przejść do… biegania w prawo i pokonywania łowców głów.
Jest tu też Exit Through the Dungeon – strzelania w klimatach rodem z Minecrafta, w sam raz na codzienne odprężenie dla miłośników pikseli. ;)
Zdecydowanie warto przyjrzeć się tym grom, zapewne każdy znajdzie tam coś dla siebie, coś co go zadowoli i zabawi, a nawet i wciągnie na wiele godzin…