ADAVA GT

Witam serdecznie. Jestem założycielem Zespołu ADAVA.
Wielokrotnie próbowałem utworzyć i wcielić w życie projekt gry tekstowej opartej na kilku dość trudnych założeniach:

* Gra ma bazować na faktach znanych ze współczesności (o szczegółach dalej),
* Statystyki RPG – owszem, ale tylko jako efekty działania graczy w świecie gry,
* Otwarty, rzeczywisty (chodzi o znane zjawiska i obiekty, nie o geografię) świat gry z rozbudowanym, realistycznym wytwarzaniem nowych obiektów i przetwarzaniem tych już istniejących,
* Specyficzny, uproszczony multiplayer oparty na synchronicznym współdziałaniu graczy,
* Nacisk na wprowadzanie komend tylko tekstowych, bez linków, formularzy czy innych uproszczeń.

Przez wiele lat tłukłem w notatniku i innych IDE kod różnych języków programowania, aż w końcu poznałem magię PHP i piękno elastyczności gier online.
Efektem końcowym miało być może nie kobylaste, piękne graficznie MMORPG ale za to gra dla ludzi szukających prawdziwego wyzwania dla intelektu, wyobraźni i pomysłowości. Wystarczy przywołać stare, dobre i pierwsze gry tekstowe typu „Zork” czy „Hobbit”.

Celem projektu ADAVA GT jest założenie internetowego społeczeństwa pasjonatów nauki i sztuki, gdzie każdy pomysł ma szansę zaistnieć jako element większej całości, w tym przypadku cząstka gry online w przeglądarce, opartej w 100% na tekście wspomaganym klimatycznymi i/lub pomocnymi w rozgrywce dzieł(k)ami sztuki jak obrazy, rysunki, szkice, muzyka, dźwięki, wreszcie może nawet krótkie filmiki czy animacje – wrota ADAVA GT stoją otworem dla każdego, kto ma do zaoferowania własne wyroby artystyczne czy intelektualne!

Serwer finansowany prywatnie. Zero reklam, mikropłatności czy innego komercyjnego kitu.

Co oferujemy? Na razie jest głównie idea, miejsce w internecie oraz ja – programista, trochę artysta (proza, poezja, rysunek, muzyka, dźwięki), pasjonat nauk wszelakich. Jest też Zespół, do którego rekrutacja trwa już trochę, lecz większość rekrutów to osoby mające niewiele czasu na realizację niejasnych projektów ;)

Mała tajemnica tylko do wiadomości użytkowników Portalu: główną atrakcją całego systemu ma być pełen realizm treści, czynności, zjawisk i obiektów w grze, takie w pełni faktyczne oddanie rzeczywistości (poza geografią, gdyż to by kosztowało majątek i trwało wieki).

Czego potrzebujemy? Ludzi chętnych do dzielenia się swoimi pomysłami na scenariusze fabularne, mechanikę, pomoc przy tworzeniu grafiki, dźwięków/muzyki,

Zapraszam do kontaktu: adava.mechanisms@gmail.com,
na stronę FB/Fanpage http://www.facebook.com/ADAVAgt,
na stronę główną projektu http://www.adava.info/wp/