Darkest Night. Wieści ze świata forum: Ród Igelström

Ostatnio przedstawiliśmy Wam fabułę w Rodach Reyes i Táng. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć losy Rodu Igelström – szalonych wojowników z lodowych pustkowi.

__________

Pokrótce o Rodzie Igelström

Nazwisko: Igelström
Miejsce pochodzenia: Szwecja
Ulubiona dziedzina umiejętności rodu: iluzja
Stereotypowy charakter: prawdziwi wizjonerzy, działający w tak nieschematyczny i niesztampowy sposób, że aż inne wampiry nieco się ich obawiają. Przedstawiciele tego rodu zwykle mają spory bagaż doświadczeń, który zamiast stopować – napędza ich do działania. Nie boją się niczego ani nikogo. Najważniejsza jest dla nich rodzina, którą jest ród. Swoim się pomaga, niezależnie od tego, co chcą zrobić. Bardzo tolerancyjni, co w jakiś stopniu pokrywa się z ich niekonwencjonalnym działaniem, a także wielką, wręcz szaleńczą odwagą do pokonywania przeciwności losu i wszelkiego rodzaju przeciwników.
Tworzą jedność, bo łączą ich wspólne cele lub szukanie wspólnych celów. Chętnie zmieniają świat, nawet jeśli ten nie jest na to gotowy. Właśnie z tego powodu inne wampiry, tak przywiązane do starego porządku rzeczy, boją się, a nawet odrzucają ich uważając za wariatów.

η

O tym co się dzieje w Rodzie Igelström

Po odejściu Pierwszego Księcia Igelström – Einara – władzę w rodzie przejął jego jedyny Syn, Serafiel. Uosabiał on wszystko to czym charakteryzują się potomkowie Einara: nieschematyczne podejście, wizjonerstwo i szaleńczą odwagę.
Gdy domeny pozostałych wampirzych Familii zostały zaatakowane przez Fanatycznych Łowców i Wilkołaki, tak siedziba Igelstromów została nietknięta, a Książę Serafiel nie zamierzał reagować. Podobnie było w przypadku Astrid Igelström – ówczesnej doradczyni Rodu, która zdecydowała się wybrać na wczasy. Po tym jednak zapadła jak kamień w wodę. Wysłała list do Księcia Serafiela, który jednak nie zdecydował się rozpocząć poszukiwań za swoim doradcą. Jednakże, problem ataków Fanatycznych Łowców z biegiem czasu się nasilał. Książę Serafiel zwołał więc obrady  proponując fuzję z Rodem Rasputin. Pomysł ten nie został przyjęty przez członków rodu. Wspólnie zostaje podjęta decyzja o braku wsparcia względem pozostałych Familii. Astrid Igelström nadal nie wraca do domeny, więc tytuł doradcy przypada Andersowi Bjornssowi.
Książę Serafiel niedługi czas później zorganizował Bal Maskowy zapraszając nań wszystkie wampiryczne Rody. Zostają zawarte sojusze i pakty. Z Familią Page nawiązano porozumienie i wyrażono chęć współpracy w walce z Fanatycznymi Łowcami. Z ówczesną Księżną Rodu Drăculești zostaje zawarty pakt o nieagresję, a z Rodem Táng zapoczątkowano relacje zmierzające do zawarcia sojuszu. Zabawa zamienia się jednak w masakrę gdy dochodzi do ataku przez watahę Wilkołaków działających na usługach Fanatycznych Łowców. W odpieraniu ataku Rodowi Igelström pomagają zaproszeni nieśmiertelni oraz Familianci. I chociaż udaje się odeprzeć atak, to jednak Książę Serafiel zostaje zamordowany.
Po Balu Maskowym Doradca Anders Bjornsson zleca Séafrze Igelström, Kennethowi Holt i Doumie znalezienie zabójcy Księcia Serafiela. Podejmuje on też decyzję o wspólnym ataku z rodami Táng i Page na siedzibę Fanatycznych Łowców, który nastąpił w Rzymie w Koloseum. Wtedy też Fanatyczni Łowcy ostatecznie zostają pokonani i wybici co do ostatniego.
Po pokonaniu Fanatycznych Łowców Anders zwołuje obrady rodowe w celu wybrania nowego Księcia. Wspólną decyzją wszystkich obecnych członków zostaje nim mianowany Anders Bjornsson. Séafra Igelström zostaje wyznaczony na Łowcę, a do Familii zostają przyjęci wilkołak Kenneth Holt oraz Douma, wyrzutek Rodu Rasputin. Ten ostatni składa Księciu Andersowi ślubowanie tym samym stając się pełnoprawnym członkiem Rodziny.
Opłaciły się wstępne rozmowy z Rodem Táng o zawarciu sojuszu. Książę Anders i doradca Rodu Táng, Yin Xue, podpisali sojusz. Głowa Rodu wysyła również do kilku Rodów swoich przedstawicieli: Nannę Johannsen do Reyes i Anneli Igelström do Rasputin. Niestety, nie udało się nawiązać pozytywnych relacji z tymi dwoma Familiami.
Dzięki współpracy Kennetha, Doumy i Séafry poznano tożsamość zabójcy Księcia Serafiela. Za pomocą monitoringu, odkrytych śladów i Hurrem Uzerli – Dziecka Rodu Nejem – dowiedziano się, że Książę Serafiel został zamordowany z ręki Ma`awiji Nejem. Na nim też zostaje wydany wyrok śmierci przez Głowę Igelström. Zostaje on jednak odwleczony w czasie za sprawą wydania immunitetu na Ród Nejem przez Wielkiego Księcia. Jednakże, Książę Anders spotyka się z Księżną Subirą Nejem i nawiązuje z nią porozumienie. I chociaż Anders zostaje zmuszony cofnąć wyrok śmierci na Ma`awiji to jednak nie przeszkadza mu to w wytropieniu zabójcy swego poprzednika i sprowadzenia go żywcem. W pościg za mordercą udają się Daimon, Séafra, Kenneth Holt oraz Douma.

Linki:
1. Adres forum
2. Więcej o Rodzie Igelström
3. Kontakt do Księcia Rodu