Strefa forumowych RPG

Strefa Forumowych RPG to pierwsze i jednocześnie największe w Polsce forum całkowicie poświęcone grze w gry RPG znane jako forumowe RPG lub PBF (play by forum).
Znajdziesz u nas liczne przygody toczące się w najróżniejszych światach i oparte na różnorakich mechanikach, nie brak także czystego storytellingu. Naszą ideą jest tworzenie przestrzeni, w której zarówno zagorzali miłośnicy RPG, jak i ludzie, którzy po prostu lubią ten rodzaj rozgrywki, odnajdują się nawzajem i dają upust swojej wyobraźni. Zależy nam na tworzeniu społeczności, która ma wspólny język i po prostu lubi się bawić w PBFy. Właśnie dlatego zachęcamy do dyskutowania na tematy RPGowe i nie-RPGowe.

Chcemy udostępniać miejsce do wzięcia udziału w każdego rodzaju przygodzie, a co za tym idzie: każdy jej użytkownik może zostać zarówno graczem, jak i Mistrzem Gry. Zasada jest prosta – chcesz poprowadzić przygodę? Załóż temat rekrutacyjny, w którym do Twojej przyszłej sesji spośród użytkowników forum zgłoszą się potencjalni gracze. Chcesz zostać graczem? Znajdź otwartą rekrutację do interesującej Cię sesji (ich spis znajduje się w Panelu i w każdym dziale Rekrutacje) i zgłoś się jako gracz, bądź przyłącz się do już działającej przygody.
Jesteśmy otwarci zarówno na weteranów RPGowych, którzy mogą po prostu zanurzyć się w wir przygód i kampanii, jak i początkujących – właśnie dla nich nasi Sidekicks oferują liczne porady, a dyżurni MG z chęcią wprowadzą w arkana RPG.

Przygody można prowadzić w jakimkolwiek świecie czy systemie, w jakim MG wyrażą chęć mistrzowania, a użytkownicy zagrania. Nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń – czy Warhammer czy Świat Mroku, czy D&D bądź Cyberpunk, czy nawet, jeśli nie przede wszystkim, systemy autorskie tworzone przez użytkowników oparte czy to na własnych światach, czy na światach seriali, komiksów i innych źródeł, które nie doczekały się oficjalnych systemów RPG.

Strefa otwarta jest na wszystko.

grajzadarmo