Darkest Night. Wieści ze świata forum: Ród Reyes


VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (3 ocen)

Na Darkest Night nieustannie coś się dzieje. Główna linia fabularna na forum toczy się wokół siedmiu wampirycznych Rodów: Reyes, Táng, Igelström, Nejem, Drăculești, Page, Rasputin. Poza nimi są jednak jeszcze Ludzie i Wilkołaki. Postaramy się pokrótce przybliżyć fabułę każdej z tych grup.

__________

Pokrótce o rodzie Reyes

Nazwisko: Reyes
Miejsce pochodzenia: Hiszpania
Ulubiona dziedzina umiejętności rodu: trucizna
Stereotypowy charakter: powiedzieć, że zadzierają nosy to mało. Gnuśni i przekonani o własnej wyższości nad innymi rodami, którą podpierają faktem, iż to właśnie spośród nich wywodziła się pierwsza Wielka Księżna, władczyni wszystkich wampirów. Zgodnie ze znaczeniem nazwiska najzwyczajniej w świecie czują się szlachtą wśród nieśmiertelnych i często patrzą na innych z pogardą. Charakterni i prędcy w osądzaniu bliźnich. Obrażają się o byle co i to raz na zawsze.

φ

O tym co się dzieje w Rodzie Reyes

W ostatnich czasach ród Reyes zmagał się z atakami łowców-fanatyków oraz tajemniczych napastników. Ówcześnie panująca władczyni nie była również w stanie ochronić domeny i członków rodu przed łowcami oraz wewnętrznymi sporami.
Świadectwem tego była śmierć zaufanego strażnika Księżnej Carmen Reyes, Rizzena. Całej sprawy nie wyjaśniono do dnia dzisiejszego ani nie znaleziono zabójcy tego wampira. Warto wspomnieć też o posiadaniu pewnego naszyjnika - uprzednio przez Abascala, później jego ciotkę. Naszyjnik ten okazał się kluczem prowadzącym do grobowca umieszczonego w ruinach klasztoru w Barcelonie. Jednakże, odkrycie położenia tego miejsca wymagało sprzymierzenia się z człowiekiem - samozwańczym łowcą wampirów, który posiadał te współrzędne. Ta współpraca doprowadziła do tego, że żądni przygód mężczyźni walczyli z wilkołakami oraz zbudzili wampirzycę z długiego snu. Po pokonaniu wilkołaków, musieli zmierzyć się z samą wampirzycą. Nie udało się im jej pokonać, więc wybudzone dziecko nocy udało się w świat.
Kim jest? Jakie są jej motywy? Czego chce i co z tego wyniknie? Tego nikt nie wie.
Wampiry z rodu Reyes zaczęła nękać tajemnicza choroba. Powodowała ona gorączkę, ból kłów wraz z silnym wstrętem do picia krwi oraz najpoważniejsze - niemożność regeneracji oraz korzystania z umiejętności. Pierwszą nieśmiertelną, która zachorowała była Carmen Reyes. Następnie choroba dopadła jej siostrzeńca, Abascala, który zgodził się spotkać z ciotką.
Celem spotkania była rozmowa i plany w kwestii zabezpieczenia domeny. Spotkanie odbyło się w apartamencie "Abundante" w luksusowym hotelu Casa Fuster Hotel. Księżna Carmen dała się jednak namówić na udanie się do siedziby rodu, którym władała - i tym samym została wciągnięta w zasadzkę.
Casimiro postanowił obalić Księżną: chciał pokonać ją w walce. Walka nie należała do łatwych i szybkich. Obie walczące strony były chore, a Księżna miała dwóch ochroniarzy. Jednak Abascal okazał się może nie tyle co silniejszy, ale sprytniejszy. W tej grze o tron to on rozdawał karty. Obrońcy Carmen zostali przebici kołkami oraz pozbawieni głów. Ciało Księżnej jak i jej służących spalono.
Rządy nowego władcy rozpoczęły się od zebrania wszystkich wampirów oraz publicznej egzekucji jego siostry, Desiderii Salazar. Jej poddani zostali objęci jurysdykcją rodu Reyes. Po rozwiązaniu kwestii dalszej egzystencji zdrajczyni, zgromadzeni udali się na zebranie. Na nim zostały omówione m. in. sprawa wątpliwego dorobku Carmen Reyes oraz rozliczenie jej rządów i innych wampirów za takie, a nie inne zaangażowanie w sprawy rodu. Zostały powzięte stosowne ustalenia i nadane nowe tytuły.
Została poruszona również kwestia choroby atakującej ciała wampirów, to jak się przenosi i jak ją leczyć. O lekarstwie członkowie rodu dowiedzieli się od Juana Barnesa Reyesa, który do dziś utrzymuje bliski kontakt z Księżną Tang. Z tego też względu również został wysłany do Chin, by wybadać czy mają szansę na sojusz z chińskim rodem Tang.
Nim jednak doszło do wstępnych rozmów związanych z zawarciem sojuszu, wampir do nich wyznaczonych w nadbrzeżnych pawilonach spotkał tajemniczą wampirzycę, która została pogrzebana w grobowcu w Barcelonie. Wywiązała się walka, w której uczestniczyli także członkowie rodu Tang. Wtedy też Barnes poznał jej imię - Aisza. Juan i członkowie rodu Tang połączyli siły ostatecznie doprowadzając do wycofania się Aiszy. W ten sposób trafił wprost do ich siedziby.
Szanse na sojusz okazały się nad wyraz realne. Władczyni rodu Tang wyraziła chęć zawarcia przymierza z hiszpańską rodziną dzieci nocy.
Wampir oddelegowany do rozmów dyplomatycznych zmierzył się również z wilkołakiem. Siedziba jego azjatyckich przyjaciół została zaatakowana przez ród Nejem i wilkołaki im towarzyszące. Wspólnymi siłami udało się pokonać napastników. Niewątpliwie pomoc Barnesa postawiła ród Reyes w dobrym świetle. Wampir - jak wielu innych członków rodu - w międzyczasie padł ofiarą choroby. Niemniej, wampirów z rodu Reyes udało się wyleczyć.
Ród zyskał również świeżą krew. Familiantka władcy rodu została przez niego spokrewniona niedługo po zebraniu. Sam Casimiro udał się na rozmowy z delegatem z rodu Igelström.
Wysłał on także łowczynię, swą drugą córkę, Bellę Reyes, za Alejandrą, na którą wydał wyrok śmierci. Wynikło to z faktu, że Alejandra jest dzieckiem byłej Księżnej Carmen i już zbyt długo przebywa z dala od domu. Jeśli przeżyje pokonując łowczynię, wówczas zostanie sprowadzona do domeny przed oblicze władcy.