Rusza NE w Kronikach Fallathanu

No i stało się, po 22:00 14 sierpnia 2020 roku ruszyła Nowa Era w Kronikach Fallathanu. Prócz wielu zmian w mechanice, zajdą też zmiany w grze fabularnej, poniżej cytat wprost ze strony gry.

Jestem przekonana, iż wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliście na informacje dotyczące fabuły Nowej Ery. Nie przedłużając więc, przejdę do konkretów:

Eksploracja – jak wiecie, nasza mapa dość mocno się zmieniła, pewne kraje dostępne są od razu, niektóre zaś trzeba będzie odkryć. Gadzia Wyspa Reptoria, mimo że znajduje się na mapach, odcięła się od reszty świata i właśnie ten element będzie pierwszym, na którym skupi się Fabuła Główna. To niezapomniana przygoda zarówno dla kontynentalnych Jaszczurów jak i przedstawicieli innych ras!

Przygotowaliśmy dla was wielowątkową rozgrywkę, skupiającą się wokół ras oraz krajów Nowych Kronik. Jakie konsekwencje dla Ruanów będzie miał omen związany z narodzinami i śmiercią dwóch kociąt-albinosów? Cóż za badania prowadzą obecnie magowie Amarth i co znajduje się pod wierzchołkiem góry lodowej konfliktu, w który zaangażowany jest między innymi Zakon Wiedzy? Do czego doprowadzą ekspansywne zapędy władczyni Imperium Vanthijskigo? Jak Wszechnacja poradzi sobie z problemem piratów oraz zagrożeniami czyhającymi w Czarnym Lesie? Jakie nowe konflikty między komunami miejskimi wstrząsną Ostwaldem i jaka mroczna siła stoi za masowym wymieraniem ryb w rejonie południowych wiosek? Czeka na nas to i wiele, wiele więcej!

Do wspólnej kampanii, związanej z niepokojącymi wydarzeniami w Ostwaldzie, mam zaszczyt zaprosić Was wraz z Mistrzem Gry Vattierem. Oczekujcie więc osobnej wieści fabularnej. Zapewniam, że będzie się działo!

Brzmi to całkiem ambitnie, realizacja takiego przedsięwzięcia będzie zapewne bardzo trudna ale zobaczymy jak poradzi sobie z tym obecna ekipa Adminów i MG. Nowa Era w KF była zapowiadana już w 2016 roku, przez ten czas wydarzyła się cała masa rzeczy, które odsuwały datę premiery aż do teraz. Nowa ekipa administracji od 2019 roku przygotowywała treści, mechaniki, zasady gry i wyszło to całkiem dobrze. Myślę, że wkrótce napiszę jakąś recenzję tego co zastać można obecnie w KF, a jest sporo świeżych pomysłów. Nowe Ery zawsze ożywczo wpływały na społeczność, pozwalały utrzeć się nowym relacjom, nowym organizacjom i pomysłom na postać, mam nadzieję, że i tym razem tak będzie (duże propsy za przenajświętsze imperium ludzkości xD, nawiązania do Warhammera zawsze cieszą serducho). No ale dość pisania, trzeba bić poziomy 🙂