Fallathańska mapa v2

W Fallathanie pojawiła się nowa mapka, która została lepiej dostosowana do standardów jakie wyznaczyła nam mapka z poprzedniej ery. Popełnił ją członek naszego LoreTeamu, Sarigalae, znany ze swojego zamiłowania do fotoszopowania wszystkiego co zobaczy.

Przed startem Nowej Ery administracja przygotowała mapkę w Fantasy Map Generatorze, który zostanie też wykorzystany w Hexah. Generator ten pozwala nie tylko zbudować mapkę świata czy to polityczną czy choćby rozkładu temperatur ale też tworzy informacje o populacji, miasta, armie, stosunki dyplomatyczne. Jest to narzędzie kompleksowo dostarczające informacji o świecie przy czym po czasie wydaje się, że nasz świat aż tylu informacji nie potrzebuje, przynajmniej nie wygenerowanych.

Nowa mapka oprócz tego, że wygląda ładnie to przede wszystkim jest w odpowiedniej skali dzięki czemu łatwiej zrozumieć ogrom świata, który przyszło zasiedlać postaciom graczy. Mapkę tę nazywamy fabularną, dodatkowo powstała też mapka polityczna, która pokazuje tylko i wyłącznie państwa, kraje i miasta. Domyślnie to na tej mapie wyświetlamy hexy i lokacje graczy:

Dzięki menu warstw możemy łatwo przełączać się między mapami zmieniając jej podkład lub wyłączając warstwy organizacji i lokacji:

Oczywiście nowa mapka wygenerowała też trochę problemów ponieważ nie jest ona w 100% topograficznie zgodna z poprzednią mapą. Zmieniły się, czasem znacznie, biegi rzek czy ukształtowanie terenu ale zostawiliśmy sobie czas na poprawkę tych różnic i jeśli jakiejś grupie graczy przeszkadza nowy wygląd w kontynuowaniu ich fabuły to mogą swoje uwagi przekazać na PW. Do tej pory poprawiliśmy kilka krain, jeszcze kilka czeka w kolejce.

Niemniej taka zmiana była konieczna na wielu poziomach, nowa mapa jest estetyczniejsza, jest też bardziej grywalna ponieważ wypełnia puste przestrzenie starej mapy. Daje to graczom większe możliwości wczucia się w daną krainę. Jednocześnie po rozmowie z ID 1, Adminem, Mistem uznaliśmy, że fajnie by było gdyby jedną z nagród za sesję przygodową była możliwość odkrycia przez graczy lokacji specjalnych i nadanie im nazw, które potem moglibyśmy nanieść na mapkę. Dzięki temu nasza mapka nabrałaby charakteru i głębi. Pewnie ta zmiana trafi niedługo do regulaminu sesji.

Zmiana mapy wiąże się też z jeszcze jedną ważna informacją a mianowicie nie będziemy dodawać więcej państw niż istnieje obecnie. Imperium, Amarth, Ostwald, Nacja to są nasze docelowe państwa. Oczywiście w obrębie tych państw będą funkcjonować krainy tematyczne tworzące koloryt danego kontenera. Nie chcemy by państwa były jednorodne, powinny się na nie składać różne kultury tak by jednocześnie nie izolować graczy na coraz to bardziej odległe państwa ale raczej łączyć w obrębie jednego państwa „z problemami”.

Tymczasem zapraszam do gry i pozdrawiam
T.