Wieści z Torilu

Sytuacja w Skraju nie tyle ustabilizowała się, co żyjący w ciągłym strachu i niepewności mieszkańcy częściowo do niej przywykli. Utworzona kilka miesięcy temu armia zawodowa pod wodzą Marszałka Zadory i pułkownika Eckharta odnosi pierwsze sukcesy w walce z grupą Grasanta z Zielonych Pól – pojmany zostaje Czarny Melvo, jego prawa ręka.

Jednostki wojskowe są także dobrym odstraszaczem i przypomnieniem dla koczujących w Puszczy goblinów, że warto utrzymywać pokój i dobre stosunki. Przynajmniej do czasu aż zielonoskórzy – oby szybko – się stąd nie wyniosą.

Nieufne wobec tych ostatnich kręgi druidzkie z Wężowej Puszczy jeszcze bardziej niż zazwyczaj izolują się od cywilizacji i świata zewnętrznego. Napotkani w lesie druidzi nie są już tak chętni na rozmowę, czy pomoc podróżnym w opałach.

W okolicach Archipelagu Korinn, „Banshee” kapitana Sennera stoczyła bitwę z tajemniczym okrętem odpowiedzialnym za zaginięcia statków. W Waterdeep trwa dochodzenie, a kolejna wyprawa może przynieść nieco więcej światła w sprawie. O ile jej uczestnicy powrócą w całości.

W samym zaś Mieście Wspaniałości od kilku miesięcy w powietrzu wisi konflikt, powstały większe niż zwykle napięcia i tarcia na linii ludzie-elfy, a wszystko za sprawą jesiennego ataku oddziału Eldreth Veluuthra, elfich radykałów, na znajdującą się pod miastem posiadłość lorda Amlaira. Elfy udało się pokonać, ale ofiar było wiele, na ulicach zaś rozgorzał konflikt widoczny w napisach na murach czy liczniejszych niż zwykle bójkach, sama organizacja zaś i jej członkowie są poszukiwani w całej okolicy.

_

Pełną parą idą prace nad nową wersją gry. Tak jak i wcześniej, cała warstwa mechaniczna gry będzie zaprojektowana po to, by wspierać tę fabularną. Planujemy bardzo rozbudować możliwości gracza, co zminimalizuje potrzebę wyznaczania MG. Stawiamy na większe odzwierciedlenie w grze wpływu postaci na świat, oraz system samodzielnego rozwoju i edycji karty postaci.

Zainteresowanych częściowym wglądem w to jak wyglądają i postępują prace nad nowym obliczem Torilu, zapraszamy na naszego bloga: http://devblog.toril.pl/

_

Jeśli jesteś fanem gier RPG, lubisz pisać, czytać i chciałbyś współtworzyć niesamowite historie ze świata Zapomnianych Krain, zapraszamy do wspólnej zabawy w grze tekstowej Toril.pl

Dodaj komentarz