Podsumowanie ankiet
Skończył się wrzesień więc czas coś podsumować 😉 Ostatnio zadaliśmy wam trzy pytania dotyczące gry fabularnej oraz związanych z nią waszych preferencji. Wyniki można zobaczyć tutaj.
Odpowiedzi dotyczące śmierci fabularnej były dla nas zaskoczeniem ponieważ spora grupa osób (35%) uważa, że powinna ona być możliwa bez zgody gracza. Gry TGF mają to do siebie, że budowane w nich postacie towarzyszą nam przez lata (czasami) i bardzo trudno byłoby pogodzić się nam z ich stratą. Większość głosujących odpowiedziała, że śmierć powinna być możliwa w oznaczonych miejscach (np. sesja głównej fabuły), w każdym razie to gracz powinien decydować czy chce postać stracić czy nie.
Kolejne pytanie dotyczyło fabularnej aktywności. Tutaj sporym zaskoczeniem było to, że największa grupa osób prowadzi sesje i uczestniczy w sesjach innych (mniejsze grupy oddają się albo prowadzeniu sesji albo uczestnictwu). Istnieje spory potencjał w graczach i mamy wrażenie, że w wielu grach nie jest on dostatecznie wykorzystywany. Na szczęście gracze radzą sobie z tym całkiem nieźle organizując fabułę dla innych graczy samodzielnie. Jest też duża grupa osób (24 głosy), która chciałaby tylko prowadzić sesje dla innych.
Ostatnie pytanie dotyczyło tego czy lubicie grać w zamkniętych sesjach czy otwartych. Większość osób zagłosowała, że woli sesje otwarte, co pozwala sądzić, że największym zainteresowaniem (w tym sezonie :P) będą się cieszyły sesje dostępne dla wszystkich, sesje głównej fabuły i tym podobne. Gry TGF są grami kooperacyjnymi, w których najważniejsza jest interakcja z innymi postaciami, dzięki czemu nasza postać się zmienia, zaczyna coś znaczyć w świecie gry.
Mamy nadzieję, że ankiety te przydadzą się administratorom gier oraz graczom w ocenie gier w których uczestniczą. Pozwalają one zrewidować czy gra w której jesteście spełnia oczekiwania większości graczy czy nie, jeśli zaś nie to co należy zmienić aby poprawić sytuację. Dziękujemy za udział!
Przy okazji chcieliśmy się pochwalić, że portal przegląda już ponad 3000 osób. Mamy nadzieję, że trend wzrostowy się utrzyma 😉 Na koniec piesenka (w ten niekorzystny biometeorologicznie poniedziałek :)).
„Skończył się październik”
Październik to się zaczął 😀
Jeden przytomny 😉 Dzięki.
^^