Yggdrasil – drzewo światów :)

Jako, że mam trochę czasu a zebrało mi się na wspominki to napiszę wam o co chodzi z Yggdrasilem. Otóż w dawnych czasach kiedy nie było jeszcze KF, a było GW (Gildwars tak zwany), była także Bruinena i jej admin Lenwe (zwany też Jakubem). Z Lenwem poznaliśmy się bardzo wcześnie, on miał wtedy ze 12 lat, ja 19 lub 20. Jako, że był to czas nawiązywania przyjaźni więc i my taką zawiązaliśmy. On rozwijał swoją grę a ja swoją. Środowisko Vallheru wtedy rosło i pęczniało. Największym problemem adminów były serwery ponieważ zwykłe hostingi nie dawały rady obsłużyć silnika gry. Tak się też złożyło, że GW i Bruinena dostały wypowiedzenie z tego samego hostingu. Wykminiliśmy więc wspólnie, że moglibyśmy złożyć się na serwer dedykowany i tak też zrobiliśmy. I tak właśnie powstał Yggdrasil.pl, serwer na którym były przynajmniej dwa światy, Tolkienowy i freefantasy. Zarejestrowaliśmy domenę i serwer działał bez przeszkód. Po jakimś czasie zrodził mi się w głowie pomysł by stworzyć portal, w którym moglibyśmy publikować informacje z Bruineny i GW, i tak powstał portal yggdrasil.pl. Na początku pojawiały się na nim informacje rożnego sortu, poczynając od zmian na serwerze poprzez zmiany w grach po informacje ze świata fantasy. Niedługo później otworzyłem portal kawerna.pl, który w zamierzeniu miał być przedłużeniem powstałej w 2004 roku i później upadłej Gildii Miłośników Fantastyki. Na yggdrasilu także wtedy zaczęły się pojawiać newsy z kawerny. Z czasem jednak Bruinena zaczęła podupadać, Lenwe już nie miał czasu na zajmowanie się grą (to było dawno ale tak to pamiętam ^^) więc i yggdrasil przestał pełnić swoją funkcję. Strona obumarła. Dopiero w momencie gdy postanowiłem odtworzyć ją jako drzewo światów znowu zaczęły pojawiać się na niej newsy. W zamierzeniu miał to być sojusz gier TGF, które jeszcze wtedy nie wiedziały, że są TGF. Ale to za bardzo nie wypaliło, później miał to być portal dla graczy gier TGF ale to także nie chwyciło, niestety okazało się, że tarcia między graczami poszczególnych gier są zbyt duże by mogli oni współistnieć na jednej platformie. W międzyczasie GW zmieniło się w KF. Jakiś czas później wykształciła się obecna formuła portalu czyli miejsce do publikacji informacji z gier oraz różnych publicystycznych artykułów dotyczących TGF.
Czy takie miejsce jest w ogóle potrzebne? Mimo wielu różnego rodzaju konfliktu jakie się tutaj rozegrały to yggdrasil przede wszystkich jest portalem popularyzującym świadomość o TGF, czym to w ogóle jest, jak się to gra i gdzie można pograć. Wydaje mi się, że to się sprawdza, ludzie często niezwiązani z TGF wykorzystują ten termin na opisanie naszych gier, przenika on do światka PBF także. Publicyści na swoich blogach go wykorzystują, redefiniują. Jest w tym moc i potencjał.
Niemniej jednak formuła portalu jako miejsca do informowania o TGFach chyba się wyczerpała. W redakcji pozostałem tylko ja, a na stałe współpracuje ze mną tylko Ferelden + sam ze sobą współpracuję w związku z newsami z KF xD Czasem ktoś podrzuci artykuł publicystyczny ale to jest w sumie wszystko. Jako portal informacyjny yggdrasil się nie sprawdził, co innego jako portal publicystyczny, tutaj myślę jest jeszcze sporo do zrobienia. Dlatego właśnie kolejny raz zmienić chcę formułę. Yggdrasil jest w sumie blogiem, jest postawiony na wordpressie, dlatego też chcę go w ten sposób wykorzystać by przedstawić subiektywne opinie o otaczającym nas świecie TGF. Podejrzewam, że to może być bardziej odkrywcze niż suche newsy, które i tak można przeczytać na stronie gry. Choć nie mam zamiaru rezygnować z publikacji tych wieści jeśli jakaś gra wyrazi taką chęć. Cóż ta zmiana oznacza dla czytelników? Jestem otwarty na propozycje, jeśli ktoś ma ochotę opisać jakiś problem lub cokolwiek związanego z RPG lub TGF to z chęcią udostępnię łamy strony i o tym porozmawiam w komentarzach. Jednak rezygnuję z prezentowania swojej, jednej, skromnej osoby jako redakcji xD Od tej chwili powracam do prowadzenia strony/bloga, który nie będzie realizował żadnej wydumanej polityki redakcyjnej a jedynie prezentował subiektywne opinie lub nic jeśli nie będę miał czasu na pisanie 😛
Jeśli chodzi o strony współpracujące to nic się nie zmienia, jeśli ktoś chce wysyłać mi newsy to proszę bardzo. Podobnie jest z wymianą bannerową. Wszelkie propozycje mile widziane.

Dzięki za uwagę
T. (kropka nienawiści pozdrawia :P)

7 thoughts on “Yggdrasil – drzewo światów :)

Dodaj komentarz