Darkest Night. Wieści ze świata forum: Ród Táng

Tydzień temu zaprezentowaliśmy fabułę w Rodzie Reyes. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć losy Rodu Táng.

__________

Pokrótce o Rodzie Táng

Nazwisko: Táng (唐)
Miejsce pochodzenia: Chiny
Ulubiona dziedzina umiejętności rodu: zmiana wyglądu
Stereotypowy charakter: ponoć cisi, grzeczni ponad miarę i dobrze ułożeni, wolą pozostawać w cieniu tych bardziej charyzmatycznych, co nie oznacza, że tak właśnie musi być. Bardzo skrupulatni, lubują się we wszystkim co związane z urzędami, hierarchią i tym podobnymi. Z łatwością wtapiają się w tłum, kiedy tylko chcą i nie wynika to jedynie z ich umiejętności. Sprytniejsi niż wszyscy sądzą, doskonali szpiedzy, mają szeroką wiedzę o wszystkich rodach.

ø

O tym co się dzieje w Rodzie Táng

Spełnia się wizja Mei Xiu – Księżna Hana została zamordowana. Zginęła ona z ręki tajemniczego nieśmiertelnego, który miał przy sobie sygnet Rodu Nejem. Hanie odrąbano głowę, a ciało zabójcy zostało samospalone przez słońce. Po całym zdarzeniu Mei Xiu zwołała zebranie członków Rodu aby przekazać im informacje o śmierci Księżnej oraz omówić dalsze losy Familii. Mei Xiu została Księżną, a Yin Xue awansował ze Strażnika na Doradcę. Jego pierwszą misją było zadanie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Rodem Rasputin – Magami Krwi z Rosji. Nowa Księżna zniosła też różnice pokoleniowe w Rodzie, co było ogromną zmianą, bowiem Ród Táng był jednym z nielicznych, który od wieków uznawał tradycje oraz przyznawał pierwszeństwo starszym członkom Rodu. Została też podjęta decyzja o przejęciu tytułu Księcia przez Doradcę w przypadku zaginięcia lub śmierci obecnie panującej. Gdyby doradców było dwóch, wówczas miałoby się odbyć głosowanie. W międzyczasie, po śmierci Nathana Page, na nową Wielką Księżną została mianowana Irene Page. Mei Xiu odebrała pięć pozwoleń na spokrewnienia.
Niewiele czasu później pojawiły się pierwsze ataki Fanatycznych Łowców Wampirów. Troje nieśmiertelnych zostało przez nich ukrzyżowanych na terenie Rosji, czego świadkami było dwóch wampirów: Wyrzutek Rasputin Cheslav Zacharienko oraz Dea, Wyrzutek Reyes. Każdy z Rodów otrzymał nagranie tego zdarzenia, a dwójka świadków zdjęła ciała ukrzyżowanych i zwróciła je w ręce odpowiednich Familii. W wyniku wspólnego zagrożenia, Księżna Mei Xiu podjęła się współpracy z Księżną Rodu Page – Elisabeth. Przyniosło to pozytywne wyniki – wampirzyce zdołały poznać tożsamość Ojca – przywódcy Fanatycznych Łowców.
Niedługo potem Ród Táng dostał zaproszenie od Rodu Igelström na Bal Maskowy. Księżna Mei Xiu pojawia się na tym wydarzeniu w celu przedyskutowania sojuszu z Rodem Igelström oraz współpracy w kwestii Fanatycznych Łowców. Księżnej Táng udało się nawiązać porozumienie względem wspólnych działań przeciwko Fanatycznym Łowcom, jednak nie zdążyła wynegocjować sojuszu. Mei Xiu musiała opuścić Bal, by pomóc w obronie domeny Táng, która padła ofiarą ataku watahy wilkołaków. Siedziby Rodu Táng bronili wszyscy, którzy się wówczas w niej znajdowali: Yin Xue, Mei Xiu, Shikarui, Ming Yi oraz Jock.
Fanatyczni Łowcy nie zostali jednak pokonani. Została utworzona grupa mająca na celu raz na zawsze położyć im kres. W jej skład weszli: Księżna Mei Xiu Táng, Księżna Elisabeth Page, Shikarui Mokuren, Anders Bjornsson oraz wilkołak: Kenneth Holt. W międzyczasie Yin Xue oraz Ming Yi poznają Mastemę – zdrajcę Familii Táng, który współpracował z Fanatycznymi Łowcami. Mastema zdradza jednak Łowców dla Ming Yi – między dwoma wampirami pojawiła się silna, specyficzna więź. Wampir ten żyje po dziś dzień.
Dzięki poświęceniu Yina Xue między Rodami Rasputin i Táng zostaje nawiązany oficjalny sojusz – został on podpisany przez Doradcę Yina Xue Tánga oraz Cara Nataniela Romanowa.
Ród Táng podejmuje się współpracy z przedstawicielką Rodu Drăculești, Jacqueline, w celu wynalezienia leku. Wspólne działania doprowadzają do wynalezienia dwóch sposobów na wyleczenie chorych wampirów, dzięki czemu członkowie Rodu Táng zostali wyleczeni. Zostaje również nawiązany sojusz między Táng i Igelström podpisany przez Doradcę Yina Xue Tánga oraz Księcia Andersa Bjornssona.
Następuje atak na domenę Táng – Ród Nejem wysyła zabójczynię, którą złapano, lecz jej dalsze losy nie są znane. Wielki Książę Emilio Reyes przekazuje Rodowi Táng Księcia Muqthadira Nejem w celu przesłuchania go w sprawie śmierci Księżnej Hany, o którą to został oskarżony. Przesłuchaniem Księcia Muqthadira podejmuje się Shikarui.
W Longhua dochodzi do spotkania między Aiszą Nejem – nieśmiertelną II pokolenia, Założycielką i Pierwszą Księżną Rodu Nejem – z Shikaruim, Ming i Juanem Barnesem z Rodu Reyes. Między Shikaruim a towarzyszącym Aiszy Wilkołakiem dochodzi do walki. W międzyczasie Ming i Juan muszą się podjąć walki z samą Aiszą. Ich spotkanie dobiega końca w momencie gdy Shikarui udaje się załagodzić gniew tajemniczej wampirzycy. Aisza ostatecznie opuściła trójkę nieśmiertelnych przekazując im ostrzeżenie. O tym, że była to sama Aisza wiedzą jednak tylko Shikarui, Ming i Księżna Mei.
Sojusz zawarty z Rodem Rasputin staje pod znakiem zapytania, ponieważ Rosyjscy nieśmiertelni od dłuższego czasu nie wydają się być nim zainteresowani. Za to między Rodami Táng i Drăculești zostaje podpisany oficjalny pakt o nieagresję. W międzyczasie Ród rozpoczyna promocję wynalazków swego inżyniera, Jocka. Promocja rozpoczęła się od Familii Reyes.
Yin Xue, po podpisaniu sojuszu i opuszczeniu domeny Igelström, zostaje porwany przez nieznanych sprawców na terenie lotniska w Szwecji. O jego porwaniu dowiaduje się Księżna Mei za sprawą swej Familiantki Tao, która poinformowała ją o braku jakiegokolwiek kontaktu z Doradcą. Dzięki Wulfrykowi, Familiantowi Księcia Andersa, Mei Xiu dowiaduje się o ostatnim miejscu pobytu Yina Xue. W towarzystwie Familiantki Phantom wyrusza, by uratować swego Doradcę. Phantom zostaje jednak zatrzymana na lotnisku, a Księżna Táng musi prosić o pomoc Księcia Igelström. Ostatecznie udaje im się uratować Yina Xue, jednak jego stan psychiczny zostaje poważnie nadszarpnięty przez co sam Doradca staje się dla swej Familii w pewnym sensie obcą osobą.

Linki:
1. Adres forum
2. Więcej o rodzie Tang
3. Kontakt do Księżnej Rodu

Dodaj komentarz