Crystal empire

Crystal Empire PBF

Crystal Empire jest forum osadzonym w realiach autorskich, czyli  takich, w których twórca stworzył świat lub jego dalsze losy od podstaw według własnego uznania.

Świat przedstawiony na forum jest długoletnim projektem, który swoje początki miał około piętnaście lat temu i zaczął się od stworzenia wizji Piekła i Nieba do historii komiksowej. Z biegiem czasu pomysł ewoluował, zmieniał się, pewne elementy zostały usunięte, jeszcze inne dodane czy też zmienione. Bardzo duży wpływ na rozwój obecnego stanu świata przyczynili się ludzie, których fascynuje fantastyka, jak również mitologie np. Starożytnego Egiptu, Grecji czy Nordycka, a nawet Słowiańska, religie świata, jak również różne kultury społeczeństwa, które na swój odmienny sposób są ciekawe i pozwalają poznać, czy zrozumieć inne kultury. Stąd też, w świecie w jakim przyjdzie Wam grać, spotkacie wiele nawiązań do wyżej wspomnianych rzeczy.

Zastanawiacie się pewnie, czym dokładnie jest ten świat, czyż nie? Otóż, śmiało można powiedzieć czy też napisać, że jest to wyobrażenie co by było gdyby. Tak, dokładnie. Świat na forum jest wyobrażeniem dalszych losów naszego świata jaki znamy. W skrócie wygląda to tak, że autor stworzył dwa potężne byty, które są rodzicami wszystkich bóstw jakie znamy z mitologii czy religii i to oni rządzą tym wszystkim. Kosmos, w wyobrażeniu autora jest tak rozbudowany i podzielony, że na wielu planetach żyją istoty o jakich nam się nie śniło, ale także jakie znamy z powieści fantasy np. elfy, które zamieszkują odległy świat i musiały na Ziemię przylecieć statkiem kosmicznym i przebyć w podróży od tygodnia po dwa. To samo się tyczy bóstw, które posiadają swoje własne planety, czy swoje światy, do którego tylko oni posiadają klucz i możliwość wejścia. Autor przedstawił także, iż wszystkie żyjące istoty są na tyle pyszne i żądne władzy, że chciały posiąść „Boską Cząstkę” nie bacząc na konsekwencje jakie są z tym związane. Do tego wyparli wszystkie bóstwa, jakie znamy na rzecz innych takich jak technologia, która jest namacalna, bo skoro Bóg się nie pojawia, nie widać go, nie stara się nawet pokazać, to go nie ma. Za taką ignorancję ludzkość spotkała najsurowsza kara z możliwych, czyli śmierć. Jednak, niektórzy otrzymali łaskę, która pozwoliła im nie zaznać gniewu. Takimi właśnie postaciami mogą stać się Gracze, czyli nikt inny jak Wy. Możecie także zagrać kimś, kto urodził się już w Nowym Świecie, a Stary jest czymś tajemniczym i nowym do odkrycia.

Czym dokładnie jest Stary Świat, a czym Nowy Świat powiadacie? Ten pierwszy to świat w jakim żyjemy, a także taki, do którego należy dodać kilkaset lat do przodu. Świat, w którym technologia stała się tak zaawansowana, że istnienie Boga zostało wyparte. Natomiast Nowy Świat to ten, w którym wszystko zaczyna się od nowa, gdzie tajemnice, skrywane przed wiekami stały się na powrót czymś na porządku dziennym. I tak istnieje wampirów, wilkołaków czy wróżek przestało być tylko bajką dla dzieci, tak samo, jak istnienie magii.

Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że Crystal Empire to taki trochę świat postapokaliptyczny osadzony w realiach fantasy. Można się z tym zgodzić, gdyż pojawia się motyw apokalipsy, końca świata, czy raczej pewnej epoki w dziejach kosmosu, a co za tym idzie naszej pięknej Błękitnej Planety zwanej Ziemią.

Zatem, jeśli chcesz stać się częścią świata, w którym nasz świat to tylko historia, o której mało kto pamięta, uczyć się o niej, odkrywać jej tajemnice na nowo lub zostać kimś, kto ją pamięta i teraz tylko wspomnieniami może wrócić do tych czasów, a swą wiedzę chce przekazać nowemu pokoleniu to miejsce to, jest właśnie dla Ciebie.

Wrota Crystal Empire przyjmą każdego, o ile tylko na to pozwoli, zatem nie czekaj dłużej, tylko pozwól, aby przeznaczenie pokierowało ścieżką twojego losu…