[KF] Konkurs na nazwę waluty!

Powtarzające się co jakiś czas pytania o walutę i „inflację” w grze zainspirowały nas w administracji do rozpisania niniejszego konkursu. Zachęcamy wszystkich do udziału – poniżej znajdziecie wszelkie istotne szczegóły. Do dzieła!

Na czym polega konkurs?

Zadaniem w konkursie jest wymyślenie nowej nazwy dla podstawowej waluty używanej w grze mechanicznej i fabularnej. Obecnie jest to „sztuka złota” zwana też czasem „złotą monetą”. To jednak sugeruje, że jest to moneta bardzo wartościowa – a tymczasem trzeba ich ponad 100, żeby kupić jeden chleb. Nazwa więc wprowadza w błąd. Nasza „sztuka złota” to coś będącego bliżej groszowi, centowi czy pensowi (jeśli odnieść to do walut współczesnych), niż do złotej monety rozumianej historycznie (a więc naprawdę wartościowej).

Chodzi więc o to, aby nowa nazwa dla naszej waluty spełniała następujące kryteria:

1) Pasowała do klimatu gry,
2) Była w miarę możliwości unikatowa, w tym nie powielała nazw już używanych w grze (używane obecnie nazwy znajdziecie pod tym linkiem),
3) Wpadała w ucho i była wygodna w użytkowaniu, w tym podatna na tworzenie wygodnych nazw skróconych możliwych do wykorzystywania w mowie potocznej (nie powinna być zbyt długa, skomplikowana ani trudna w odmianie),
4) Lepiej oddawała faktyczną wartość waluty podstawowej, nie sugerując jednakże również wartości bardzo niskiej (to istotne, gdyż wartości cen w grze w przyszłości mogą się zmieniać i wówczas waluta podstawowa może mieć wyższą wartość niż obecnie).

Termin i zasady nadsyłania zgłoszeń:

– Można zgłosić więcej niż 1 pomysł na nazwę waluty (nie ma limitu),
– Zgłoszenia należy nadsyłać poprzez pw w grze na ID 1. W tytule wiadomości należy wpisać „Konkurs – waluta”.
– Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 lutego 2022 roku. 
– Nadesłanie zgłoszenia w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na użycie pomysłu na nazwę waluty w razie uznania wygranej danego zgłoszenia!

Zasady rozstrzygania konkursu i nagrody:

– W konkursie nagrodzone zostaną 3 osoby, które zgłoszą najciekawsze naszym zdaniem propozycje, a najlepsza z tych propozycji ma szanse zostać oficjalnie użyta jako nazwa waluty w grze,
– Wygrane osoby zostaną przez nas dosłownie obsypana monetami! Nagrodę w konkursie stanowi bowiem:

1) Za pierwsze miejsce: Po 20 monet do Magicznej Studni każdego typu łącznie 80), 2000 Magicznych Monet do wydania w Magicznym Sklepiku oraz upamiętniająca tę wygraną odznaka w profilu głównej postaci (maina).
2) Za drugie i trzecie miejsce: Odpowiednio po 10 i 5 monet do Magicznej Studni każdego typu (łącznie odpowiednio: 40 i 20), odpowiednio: 1000 i 500 Magicznych Monet oraz upamiętniająca osiągnięcie 2 i 3 miejsca odznaka w profilu głównej postaci (maina).

– Decyzję o wyborze zwycięskiej propozycji podejmie w swoim gronie administracja gry, a wyniki zostaną opublikowane w formie artykułu takiego jak ten;
– Administracja zastrzega sobie prawo do niewykorzystania w grze żadnej z nadesłanych propozycji lub też tylko częściowego wykorzystania propozycji zwycięskiej (wprowadzenia do niej modyfikacji), jeśli żadna nie będzie naszym zdaniem w wystarczającym stopniu spełniała kryteriów – w takiej sytuacji jednak nagrody również zostaną przyznane.