Darkest Night. Wieści ze świata forum: Ród Nejem

Przedstawiliśmy Wam już fabułę w Rodach Reyes, Táng i Igelström. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć losy Rodu Nejem – Gwiazd Pustyni.

__________

Pokrótce o Rodzie Nejem

Nazwisko: Nejem (نجم )
Miejsce pochodzenia: Półwysep Arabski
Ulubiona dziedzina umiejętności rodu: telekineza
Stereotypowy charakter: dumni i honorowi, znani z tego, że zawsze dotrzymują danego słowa. Stosunkowo łatwo ich urazić i silnie trzymają się raz podjętych decyzji. Mówi się o nich, że mają niesamowite szczęście i los im sprzyja, niezależnie od tego za co się wezmą. Wojownicy i zdobywcy, często o artystycznych zapędach. Wrażliwi na piękno otaczającego świata. Często wspomina się o ich wysokim poziomie uduchowienia.

نجم

O tym co się dzieje w Rodzie Nejem

Rodzina rozwijała się głównie na terenie Półwyspu Arabskiego i reszty Bliskiego Wschodu, jednak dzięki kolejnym sukcesom – co ciekawe odnoszonym głównie na polu religijnym – szybko zaczęła rozciągać strefy swoich wpływów na północną część Afryki i dalej, aż do Półwyspu Iberyjskiego, gdzie natrafiła na opór ze strony rodu Reyes.
Poza podbojami Nejem zajmowali się również handlem szybko stając się najbogatszym spośród wampirzych klanów. Po wojnach światowych znacząco zaangażowali się w konflikty na Bliskim Wschodzie, trudno jednak stwierdzić, czy obecnie przynoszą jej one więcej szkód czy profitów.
Swoje najlepsze czasy ród Nejem miał za czasów założycielki i zarazem pierwszej Księżnej rodu – Aiszy. Ta, podobnie jak większość wampirów z II pokolenia, zniknęła około pięćset lat temu. Władzę w rodzie przejął po niej Dakari Nejem, który po pięciuset latach swego panowania został unicestwiony przez szalonego Zakonnika – Vasco. Pieczę nad rodem na bardzo krótki okres czasu objął Muquthadir Nejem wprowadzając w rodzie ogromne zmiany na płaszczyźnie wewnętrznej polityki rodowej. Oskarżony o zabójstwo Hany Táng został pojmany przez Wielkiego Księcia i członków rodu Táng do dzisiaj będąc w rękach Szpiegów pod krawatem. Wielu członków rodu Gwiazdy Pustyni zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach nie wspominając już o tym, że niektórzy dopuścili się zdrady i pogwałcenia praw nieśmiertelnych wobec Rodziny. Od śmierci Dakaraia gwiazda szczęścia nad rodem zdawała się niknąć. Do czasu… Do czasu kiedy to Subira Nejem oficjalnie przejęła władzę w rodzie zgodnie z rozporządzeniem Księcia Muquthadira. Udała się do Wielkiego Księcia odpowiadając na jego wezwanie i wynegocjowała immunitet dla rodu Nejem na okres sześciu miesięcy począwszy od stycznia 2016 roku. Ród Nejem stał się nietykalny. Gwiazda szczęścia znów zabłysła nad rodem. Losy całego rodu leżą teraz w rękach Subiry.
Nietykalność nadana przez Wielkiego Księcia nie jest jednak samospełniającą się wróżbą. Księżna Nejem została pozostawiona z bałaganem, który nie tak łatwo będzie uprzątnąć. Jej działania na arenie politycznej stały się priorytetowe. Zdołała nawiązać wstępne porozumienie z rodem Igelström pomimo nieprzyjemnego faktu zamordowania poprzedniego Księcia Igelströmów przez jej brata, Ma’awiję Nejema. Kolejne spotkania polityczne zostały przerwane przez tajemniczego gościa, który przybył do Ad-Dauha.
Plotki o kondycji arabskiego rodu rozchodziły się może w niezbyt rozległy sposób, ale na tyle skutecznie, by dotrzeć do członków rodu, którzy żyli poza domeną. Obowiązek i poczucie odpowiedzialności za własny ród zwabił wcześniej samotnie żyjące wampiry na rodzinne ziemie. Dhruva Sahir Raghavan przybył do domeny, by stanowić wsparcie dla nowej władczyni, nawet pomimo tego, że kobieta sprawująca władzę nie jest dla niego miłym widokiem. Pozostaje jednak wierny zasadom rodu. Sahir został zwabiony plotkami, jednak jego kuzynka Isra Nejem stawiła się już na wezwanie samej Subiry. Miała ona przejąć stanowisko doradcy – o czym jeszcze nie zostali poinformowani pozostali członkowie rodu. Największe emocje wzbudził jednak powrót syna marnotrawnego samej Księżnej. Butny i nieposkromiony wojownik postanowił w końcu odbudować relacje z matką. Ku chwale rodu, oczywiście.

Linki:
1. Adres forum
2. Więcej o Rodzie Nejem
3. Kontakt do Księżnej Rodu

Dodaj komentarz