Zmiany w sesjach na Kronikach Fallathanu

Witajcie,

Przygotowaliśmy kilka zmian, które pomogą Wam w prowadzeniu sesji. Na początek zmiany w mechanice:

1. W edycji sesji została dodana opcja ustanowienia Opiekuna MG. Wszystkie sesje Fabuły Głównej będą musiały mieć opiekuna. Ustawić go można podczas edycji sesji (1). Ustawiony raz opiekun może zostać zmieniony tylko przez kogoś ze składu MG. Oznacza to, że taka sesja będzie dostępna do wglądu dla członków MG, będą mogli oni też nią zarządzać. Oczywiście zakładający nadal może także ją edytować i zarządzać. W każdym razie z chwilą wprowadzenia tej opcji zasada, że to MG musi zakładać sesje FG zostaje zniesiony. Wszystkie sesje FG zaś muszą mieć ustawionego Opiekuna, który bedzie mógł nimi zarządzać przez panel (2).

ses1

Informacja, że sesja posiada opiekuna wyświetlać się będzie nad jej opisem.

ses2

2. Rzuty w sesji także zostały zmienione. Od teraz wszystkie rzuty są zapisywane w trakcie tworzenia. Ich wyniku nie można już zmienić ani ich usunąć. Jeśli dodamy rzut (1) to jego wynik pojawi się nad polem do wpisania komentarza (2). Aby wynik został dodany do postu konieczne jest zaznaczenie opcji „Dodaj rzuty do postu” (3). Jeśli nie zostanie to zaznaczone to rzuty przejdą na kolejny post. Możliwe jest też robienie rzutów przez jedną osobę i pisanie komentarzy przez drugą ponieważ są one widoczne dla wszystkich osób prowadzących sesje (właściciela i MG).

ses3

Dodany rzut zostanie umieszczony w treści postu, nie podlega on edycji. Jeśli post zostanie skasowany to rzut wróci do puli rzutów niewykorzysatych i będzie można go znowu wykorzystać przy dodawaniu postu.

ses4

3. Możliwe też stało się skasowanie uczestników sesji, którzy nie napisali ani jednego postu w niej (np. przez pomyłkę dołączyli). Oczywiście także jest możliwe usunięcie wszystkich postów gracza i wtedy usunięcie jego postaci. Koszt usunięcia to 5 MM. Chcemy byście korzystali z tej opcji rozważnie.

ses5

4. Z regulaminu gry został usunięty zapis o stopniu ryzyka sesji FG. Każda sesja, wydarzenie w karczie może skutkować śmiercią postaci. Oczywiście śmierć postaci to kwestia bardzo trudna dlatego aby do niej doszło postać musi się bardzo postarać przez branie udziału w ryzykownych akcjach.

—————————————————-

Co te zmiany oznaczają tak w skrócie? Wersja tl:dr

Każdy gracz może założyć i prowadzić sesję FG. Musi się dogadać z jakimś MG, ze ten zostanie Opiekunem sesji i pomoże w jej prowadzeniu, zajmie się sprawdzeniem i doprowadzeniem do porządku planu sesji, oraz sprawdzi czy sesja została przeprowadzona zgodnie z zasadami po jej zakończeniu. W każdej sesji jest ryzyko śmierci postaci jednak postać musi na prawdę działać wbrew fizyce Bezmiaru by się jej doprosić. Oczywiście kto nie ryzykuje ten nie ma, więc zdobycie złota, sławy i innych korzyści jest powiązane właśnie z ryzykiem, które postać podejmuje biorąc udział w sesji. Nagrody za sesję będą miały realne przełożenie na poziom ryzyka podejmowany przez postacie.

Oczywiście od uśmiercenia postaci można się odwołać do liderki MG i administracji a ci w swej niezmierzonej łasce mogą taką postać przywrócić jeśli uznają, że warunki były niewystarczające aby ją uśmiercić. 

W skrócie to tyle 🙂 Zapraszamy do sesjowania.

 

Dodaj komentarz