KF: Nowe Amarth i jego rasy

Rewolucja w świecie Kronik Fallathanu weszła na wyższy poziom – do gry dodano właśnie zupełnie nowy opis największego z państw – Amarth – oraz pochodzących z niego sześciu ras grywalnych. Jest to kolejny krok na drodze do uspójnienia i uatrakcyjnienia lore gry.

W ręce graczek i graczy KF trafił właśnie szczegółowy opis Amarth – kraju Elfów naznaczonego burzliwą historią i wypaczoną magią, pełnego różnorodnych krajobrazów i niewyjaśnionych tajemnic; kraju nauki, postępu, ale też władzy, bogactw i wpływów dostępnych jedynie dla wąskiej garstki uprzywilejowanych wybrańców. Państwo podzielone jest na jedenaście różnorodnych prowincji o unikatowym klimacie i kulturze, z których każda może być miejscem rozgrywki ciekawych fabularnych sesji. Znajdziemy tu nie tylko typowo elfickie klimaty, ale także pełne tajemnic wulkaniczne wyspy, mroźną północ zamieszkaną przez twardych Nordów, stepy będące we władaniu elfickich nomadów, tajemniczy święty las Driad, pustynię podporządkowaną sobie przez Jaszczury czy krainy inspirowane Południem bądź Dalekim Wschodem.

Godło Amarth

Swoje odświeżone charakterystyki zyskały także wszystkie sześć ras pochodzących z terenów tego państwa.Są to Elfy – pierwotni mieszkańcy kontynentu, Maji – enigmatyczne istoty zrodzone z żywiołów, Driady – wojownicze opiekunki lasów, Ruanowie – szlachetni kotowaci, Jaszczury – władające pustynią i wreszcie Haressdreni – charyzmatyczni smokowaci, których mądrości ufa niemal cały Fallathan.

Amarth

Tworząc nowe charakterystyki ras, zachowano tak dużo elementów z dotychczasowych opisów, jak było to możliwe – by graczki i gracze grający już tymi postaciami mieli ułatwione zadanie podczas dostosowywania karty postaci do nowych opisów. Jednocześnie jednak wprowadzają one wiele nowych pomysłów i elementów. Ciekawostką może być to, iż przy tworzeniu opisu filozofii najmądrzejszych stworzeń Fallathanu – Haressdrenów – inspiracją była filozofia stoików, współczesna dialektyka oraz Mindfullness.

Wszystkie charakterystyki ras (naszym nieskromnym zdaniem) dobrze wpasowują się w klimat, jakiego oczekiwalibyśmy od solidnego fantasy, a jednocześnie są autorskie i oryginalne – podobnie zresztą jak inne opublikowane dotąd nowe opisy świata Fallathanu. Mamy nadzieję, że będą punktem wyjścia wielu udanych sesji, które zapadną w pamięć na długo.

Najlepiej jednak zajrzeć do gry i samodzielnie wyrobić sobie na ten temat opinię – do czego serdecznie zapraszamy. 🙂

Wejdź do gry