Nowa Era w KF

No i stało się, po wielu latach oczekiwania nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment. Stara Era w KF dobiega końca. Wydarzenie końca ery toczyło się nieprzerwanie od drugiej połowy 2016 roku co daje nam prawie 4 lata nieprzerwanej zabawy. W tym czasie odbyły się 4 wydarzenia mechaniczne, związane z pokonywaniem Czarnej Zguby, z transportem pewnego Artefaktu, z walką z Armią Cienia w Laoden, z próbą przyzwania Lodowego Pana (wtf?). W tak zwanym międzyczasie fabularnie gracze napisali 2875 ogłoszeń KE (to 2 ogłoszenia codziennie przez prawie 4 lata), które zmierzały do pokonania Jedynego i powstrzymania jego planu zniszczenia świata. Napisano też ponad 250 sesji w tematyce KE.

Zasady Nowej Ery zostały opisane w artykule na stronie gry. Wynika z niego, że starania graczy w KE okazały się nieskuteczne w powstrzymaniu Jedynego i ten zniszczy świat tak jak zaplanował. Wszystkie konta zostaną zresetowane do 1 poziomu, IDki poprzestawiane wg rankingu i osiągnięć. Nowy świat będzie miał nową mapę i nowe projekty państw/ras.

I co dalej? Jak donoszą forumowe posty istnieje możliwość kolejnych resetów mechanicznych w przyszłości jak i przesiadka na nowy silnik potocznie zwany Hexah. Niemniej resety fabularne nie są przewidywane w bliższej ani dalszej przyszłości.

Sam reset odbędzie się między 1 a 11 lipca. Wszystkie dane dotyczące fabuły zostaną usunięte więc warto przygotować sobie backup danych. No i trzymać kciuki, żeby wszystko przebiegło poprawnie 🙂

Do zobaczenia w Nowe Erze.