Yggdrasil życie i twórczość

Dawno na Yggdrasilu nie pisałem z powodu życiowego zabiegania. Ostatnie artykuły są z zeszłego roku ale obiecuję się poprawić 😉 Wczoraj wrzuciłem news o nowym sezonie Kryjówki Piratów w Kronikach co raczej nie jest jakąś perełką jeśli idzie o wydarzenia w TGFach ale na bezrybiu i rak ryba.

W przyszłości mam zamiar znacznie więcej tutaj pisać, chciałbym też by pisali tutaj chętni, którzy mogliby ze wszystkimi podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z textplayem. Dla starych wyjadaczy to może nie będą odkrywcze rzeczy ale dla młodych wyjadaczy mogą stać się inspiracją, która pchnie ich w objęcia nowych doświadczeń.

Zwykle Yggdrasil był też platformą dla innych niż KF stron i gier do prezentacji siebie. Nie chciałbym z tego rezygnować dlatego chętnie wymienię się buttonem czy bannerem z każdą grą na zasadzie barteru podobnie kwestia ma się z publikacją newsów z takich stron.

Po powrocie do TGFowego światka było mi strasznie ciężko się zaaklimatyzować, pojawiło się bardzo dużo nowych osób, stare pozmieniały nicki. Wszystko ewoluuje i zmienia się przyjmując nowe formy, rozprzestrzenił się wszędzie discord, który wprowadził bardzo dużo tymczasowości i który pofragmentował społecznośc. Życie gier toczy się gdzieś w kuluarach, przez co ma się wrażenie, że te społeczności wcale nie żyją. Nie żeby życie TGFów było jakieś bardzo burzliwe, ono zawsze było przysypane pewną raczej miesięczną cyklicznością, wtedy gdy pojawiała się nowa wieść, albo jakieś wydarzenie fabularno-mechaniczne, albo ktoś kogoś obraził na forum. Nigdy budowanie jednej sceny TGFów nie było łatwe i żywiołowe, ale teraz jest, tak mi się wydaje, jeszcze gorzej. No ale może tak myślę bo się stary robię a jest kompletnie inaczej.

W każdym razie mam nadzieję, że na TGFowym polu jest jeszcze przestrzeń dla Yggdrasila i dla jakiegoś pozytywnego miejsca gdzie każda gra mogłaby publikować swoje treści, komunikować się z całą społecznością TGFów. Bez żadnych animozji, złych emocji i rywalizacji.

Jeśli chcielibyście ze mną porozmawiać lub przywitać się i dać namiar na jakąś gierkę wartą dodania do listy na portalu to wbijajcie na komunikator Element, który korzysta z protokołu Matrix, dzięki czemu zapewnia szyfrowaną komunikację. Oznacza to, że nawet administratorzy serwerów nie wiedzą co piszecie. Yggdrasil, w tym ja, zaczepił się na Homeserverze unita.online. O samym matriksie z kolei można poczytać na wikipedii. Szczerze was tam zapraszam, a tymczasem do usłyszenia, do zobaczenia 😉

PS: zacząłem to pisać wczoraj a tutaj nagle przyszedł 8 marca dlatego wszystkim kobiałkom życzę wszystkiego naj, żeby wasze życie w TGFach było usiane samymi pozytywnymi wrażeniami :)))

T.